Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

maszyny rolnicze john deere, zakłady rolnicze, Tarnów PodgórnyKoncern John Deere, jeden z największych producentów maszyn rolniczych na świecie, uruchomił nową, wartą 26 mln złotych, inwestycję w Tarnowie Podgórnym k. Poznania. Nowa siedziba polskiego oddziału mieści również nowoczesne centrum szkoleniowe, w którym wiedzę i umiejętności będą zdobywać osoby z regionu Europy Centralnej i Wschodniej.

Deere & Company to jedna z najstarszych firm przemysłowych w Stanach Zjednoczonych. Założona przez John Deere'a — kowala i wynalazcę — w ciągu 175 lat istnienia, przekształciła się z jednoosobowej kuźni kowalskiej w światową potęgę. Dziś prowadzi działalność w 160 krajach, dysponuje 65 fabrykami w 18 państwach i zatrudnia 61 tys. pracowników.

W 2011 roku wartość sprzedaży produktów John Deere wyniosła ponad 32 mld dolarów amerykańskich, a dochód 2,8 mld dolarów. W Polsce firma sprzedaje sprzęt za ok. 200 mln dolarów rocznie.

 

Koncern dostarcza wysokiej jakości produkty dla rolnictwa, leśnictwa, budownictwa i pielęgnacji zieleni. Firma oferuje również usługi finansowe oraz produkuje i sprzedaje silniki stosowane m.in. w przemyśle morskim.

– W Polsce jesteśmy obecni o 12 lat. W tym czasie ponad dwukrotnie powiększyliśmy nasz zespół, zbudowaliśmy silną sieć dystrybucji i zdobyliśmy 14 proc. rynku maszyn rolniczych. Ale mamy apetyt na więcej – mówi Mirosław Leszczyński Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny John Deere Polska. – Uruchomienie nowej placówki oraz centrum szkoleniowego pozwoli całemu koncernowi umacniać pozycję w regionie. Jestem dumny, że to właśnie nasz oddział będzie odgrywał ważną rolę w tym procesie. Celem jest osiągnięcie 7 mld dolarów przychodu w „Regionie 2” 25 proc. udziału w rynku – dodaje.

Nowa siedziba firmy, którą wybudowano kosztem 26 mln złotych, połączona z centrum szkoleniowym mieści się w Tarnowie Podgórnym k. Poznania.  W dwupoziomowym  budynku o powierzchni 2400 m² znajduje się miejsce na halę ekspozycyjną (450 m²), pomieszczenia biurowe (900 m²) oraz część szkoleniową, obejmującą 2 sale wykładowe i 2 hale warsztatowe oraz audytorium. Na działce o powierzchni 2,2 ha znalazło się również miejsce do pokazów polowych i jazd demonstracyjnych. Funkcyjność nowej siedziby John Deere Polska sprawia, że jest to nie tylko przestrzeń do pracy, ale także miejsce profesjonalnych szkoleń dla ponad 550 pracowników dealerów działających nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo Wschodniej.

Decyzja o zainwestowaniu w Polsce spowodowana jest przewidywaniami dalszego dynamicznego rozwoju rynku maszyn rolniczych zarówno w kraju jak i regionie oraz celami koncernu. Polska to trzeci, po Francji i Niemczech, dostawca zbóż na rynek europejski. W dodatku posiadający korzystny klimat oraz położenie geograficzne. Polskie rolnictwo nie jest jednak wolne od problemów  np. w postaci starzejącej się floty. Problem ten może rozwiązać m.in. John Deere, który prezentuje na rynku kolejne rozwiązania techniczne m.in. ciągniki  serii 6M, które zaprezentowano po raz pierwszy na tegorocznym Agro Show.

 

źródło: deere.pl

Tematy: