Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

Wyróżnienia dla firmy New Holland Agriculture na wystawie FIMA oraz AE50 za innowacjeFirma New Holland rozpoczęła rok 2012 od miejsca, którym zakończyła rok 2011, potwierdzając swój status wiodącego producenta maszyn rolniczych poprzez zdobycie pięciu wyróżnień za innowacje techniczne na wystawie FIMA. Jury przyznało nagrodę za doskonałą innowację (Novedad Tècnica Sobresaliente) centralnemu napędowi kosy SynchroKnife™. Cztery wyróżnienia za innowacje techniczne (Novedad Tècnica) przypadły inteligentnemu systemowi hamowania przyczepy ITS, technologii Smart Key, kombajnowi do zbioru oliwek Braud 9090X Olive oraz systemowi Steering-O-Matic™ Plus, zastosowanemu w serii ciągników gąsienicowych TK4000.

 

Centralny napęd kosy SynchroKnife™: poprawiona równomierność cięcia plonów podnosi jakość i komfort pracy zespołów żniwnych
Inteligentny system hamowania przyczepy: najlepsza w swojej klasie stabilność i bezpieczeństwo na drodze
Smart Key: zoptymalizowane zarządzanie maszynami i pracą operatorów
• Kombajn do zbioru oliwek Braud 9090X Olive: zwiększenie efektywności zbiorów nawet o 20% i optymalizacja wydajności prac związanych z intensywną uprawą oliwek
System Steering-O-Matic™ Plus: wyjątkowa technologia, która umożliwia załączanie napędu i prowadzenie jedną ręką.
Cztery wyróżnienia AE50 za innowacje w dziedzinie inżynierii

 

"Jestem niezwykle dumny z tych nagród i uważam je za doskonałe przesłanie na rok 2012 dla firmy New Holland" - oświadczył Franco Fusignani, Dyrektor firmy New Holland Agriculture “Odzwierciedlają one dwa kluczowe mocne punkty naszej marki - naszych ludzi, którzy wykazują nieustanne poświęcenie oraz nasze zaangażowanie w opracowywanie najnowocześniejszych technologii, zwiększających efektywność, wydajność i zrównoważony rozwój gospodarstw rolnych na całym świecie."

 

Centralny napęd listwy nożowej SynchroKnife™: poprawiona równomierność cięcia plonów podnosi jakość i komfort pracy zespołów żniwnych.

Firma New Holland zrewolucjonizowała sposób napędznia kombajnowych zespołów żniwnych poprzez technologię napędu listwy nożowej SynchroKnife™. Pojedyncza, zamontowana w centralnej pozycji skrzynia przekładniowa z podwójnym napędem kosy zapewnia idealne wyważenie układu, jak również znacznie zmniejsza naprężenia i drgania ostrzy, co przekłada się na większą niezawodność, skrócenie kosztownych przestojów i wyższy komfort pracy operatora. Znajdujące się pod podłogą zespołu żniwnego ściernisko nie zaczepia w tym rozwiązaniu o przekładnię boczną napędu kosy.

 

Inteligentny system hamowania przyczepy: najwyższe w swojej klasie bezpieczeństwo i stabilność na drodze

Inteligentny system hamowania przyczepy automatycznie steruje i wyrównuje siłę hamowania działającą na przyczepę, dostosowując ją do siły hamowania samego ciągnika, co gwarantuje najlepszą w swojej klasie stabilność i najwyższe bezpieczeństwo podczas transportu drogowego w każdych warunkach. Podczas zwalniania przy użyciu przekładni napędowej lub hamulca silnikowego praca hamulców przyczepy jest modulowana, dzięki czemu zwalnianie przyczepy jest idealnie dostosowane do zwalniania ciągnika. W konsekwencji łączna droga hamowania ciągnika z przyczepą niemal odpowiada drodze hamowania samego ciągnika, a zarzucanie przyczepą podczas hamowania przechodzi do historii.

 

Smart Key: zoptymalizowane zarządzanie maszynami i pracą operatorów
Smart Key optymalizuje wydajność i opłacalność prac rolnych. Każdy operator posiada osobisty klucz Smart Key, który rejestruje jego preferencje podczas jazdy oraz umożliwia kierownikowi floty aktywację tylko ściśle określonych maszyn (maksymalnie 40) przy użyciu niepowtarzalnego kodu dostępu. Ponadto funkcje maszyny, takie jak najwyższa prędkość, mogą zostać wstępnie zdefiniowane dla każdego operatora, a wydajność i efektywność poszczególnych operatorów może być analizowana dzięki telematyce. Istnieje również możliwość ustawienia daty ważności klucza dla maszyn w zależności od terminu obowiązywania umowy o pracę z operatorem.

 

Kombajn do zbioru oliwek Braud 9090X Olive: zwiększenie efektywności zbiorów nawet o 20% i optymalizacja wydajności prac związanych z intensywną uprawą oliwek
Firma New Holland we współpracy z plantatorami opracowała nowy, pionierski kombajn do zbioru oliwek Braud 9090X Olive. Jest on wyposażony w ramę modułu wstrząsarek zaprojektowaną z systemem oddzielnych rolek przednich/środkowych i tylnych, które obejmują drzewko przed i po wstrząsaniu, zapewniając optymalne zbiory. Głowica zbierająca 3D dostosowuje się do każdego drzewka, prowadząc i zaciskając się na roślinie, przez co zapewnia płynny przepływ plonu, a opatentowany system wytrząsarek pomocniczych używany jest do zbiorów na szczycie drzewek, gdzie rosną oliwki najwyższej jakości. Ten system gwarantuje znaczne korzyści pod względem wydajności zbiorów i pozwala zebrać ponad 95% oliwek przy stałej prędkości jazdy wynoszącej około 2 km/h, co oznacza że oliwki są zbierane w optymalnym stadium dojrzałości.

 

System Steering-O-Matic™ Plus: wyjątkowa technologia, która umożliwia załączanie napędu i prowadzenie jedną ręką.
Ciągniki gąsienicowe TK4000 wyposażone są z opatentowany przez firmę New Holland system Steering-O-Matic™ Plus z napędem Full Drive™. System Steering-O-Matic™ Plus jest wiodącą w branży technologią, która umożliwia operatorom włączanie napędu i prowadzenie maszyny przy użyciu tylko jednej ręki w przeciwieństwie do tradycyjnej konfiguracji opartej na dwóch dźwigniach, wymagającej obsługi obiema rękami. Ten intuicyjnie obsługiwany system umożliwia sterowanie ruchem do przodu i do tyłu wraz ze zmianami kierunku i włączaniem sprzęgła przy użyciu tylko jednej dźwigni. Ta unikalna, innowacyjna prostota zapewnia znaczne zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności, jak również ułatwia obsługę maszyny, gdyż operator może obsługiwać drugą ręką elementy sterowania hydrauliką.

 

Cztery wyróżnienia AE50 za innowacje w dziedzinie inżynierii
Innowacje firmy New Holland spotkały się z uznaniem również po drugiej stronie Atlantyku, zdobywając cztery prestiżowe wyróżnienia AE50 przyznawane przez ASABE (American Society of Agricultural and Biological Engineers). Seria T8 została nagrodzona za bardzo wysoki komfort pracy operatora i wszechstronność roboczą, natomiast seria T9 za największy rozstaw osi w branży dla tej kategorii ciągników. Nagrodzone zostały również rozwiązania takie jak centralny napęd kosy SynchroKnife™ do kombajnowych zespołów żniwnych oraz MowMax™II, niezależny, modułowy tarczowy mechanizm tnący wraz z kondycjonerem do kosiarki tarczowej Durabine™, dostępnej tylko na rynku północnoamerykańskim.

Tematy: