Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

New Holland - Nowe kombajny zbożoweNew Holland wprowadza na rynek flagową serię kombajnów zbożowych CR Twin Rotor™ dziewiątej generacji, które zapewniają najlepszą na świecie jakość ziarna i są napędzane przez silniki z technologią Tier 4A ECOBlue™ SCR


CR Twin Rotor™ • System SmartTrax™ zmniejsza nacisk na podłoże, zwiększa stabilność i poprawia walory trakcyjne
• Elastyczne rozwiązania technologii Twin Rotor™ gwarantują wydajność zbioru każdej uprawy w każdych warunkach.
• Układ czyszczący Opti-Clean™ zwiększa wydajność czyszczenia, poprawiając ogólną produktywność kombajnu
• Duży kolorowy monitor z ekranem dotykowym IntelliView™ IV oferuje większy komfort
• Nowy, wzmocniony przenośnik pochyły z czterema łańcuchami zapewnia większą przepustowość modeli o szerokiej ramie
• Większa pojemność zbiornika ziarna i wydłużony przenośnik ślimakowy rozładunku zwiększają wydajność i redukują czas przestojów
• Mocne silniki FPT Industrial Cursor spełniające normę Tier 4A zapewniają szybką reakcję przy niższym zużyciu paliwa i mniejszym oddziaływaniu na środowisko naturalne
• Nowe oznaczenia modeli kombajnów informują klienta o poziomie wydajności

 

 

New Holland - Nowe kombajny zbożowe

 

Kombajny New Holland serii CR wyznaczają nowe standardy w zakresie jakości ziarna i słomy oraz wydajności i są w stanie znacznie poprawić efektywność zbioru na dużą skalę. Seria CR, która po raz pierwszy publicznie pojawiła się podczas wystawy Innovagri we Francji gwarantuje wiodącą w branży jakość ziarna i słomy, uzyskując poziom uszkodzonych ziaren zaledwie 0,1%, co zwiększa zyski z każdego hektara. Konstrukcja kombajnów tej serii została opracowana z myślą o maksymalnej elastyczności w zakresie zbioru wszystkich upraw, od zbóż do kukurydzy i upraw specjalnych, łącznie z ryżem.
„Seria CR to kulminacja trwającej od ponad wieku tradycji maszyn żniwnych New Holland, ponad 105 lat produkcji i najnowszych technologii opracowywanych w Centrum Doskonalenia New Holland w Zedelgem, gdzie obecne kombajny CR są produkowane na potrzeby Europy i gdzie tradycja samobieżnych maszyn żniwnych sięga sześćdziesiąt lat wstecz. Nowa seria kombajnów CR to kontynuacja ponad trzydziestoletniej tradycji technologii rotorowej Twin Rotor™, która zrewolucjonizowała oblicze zbioru zbóż na dużą skalę na całym świecie. Wyprodukowano już prawie 40.000 kombajnów z technologią Twin Rotor™, co świadczy o ciągłym globalnym zapotrzebowaniu,” powiedział Hedley Cooper, Kierownik ds. Zarządzania Produktem – Kombajnami, Sieczkarniami i Hederami. „Kombajny CR dziewiątej generacji odzwierciedlają najnowszą technologię żniwną. Nowa seria oferuje inteligentne innowacje, które poprawiają wydajność zbioru i komfort operatora, takie jak system SmartTrax™ i kolorowy monitor dotykowy IntelliView™ IV.”

 

Mniejszy nacisk na podłoże i poprawa walorów trakcyjnych

Firma New Holland samodzielnie opracowała całkowicie nowy system SmartTrax™, który został idealnie dopasowany do kombajnów CR. Trójkątna konstrukcja została opracowana w celu zmniejszenia nacisku na podłoże aż o 57% w porównaniu z maszynami na kołach i aby poprawić stabilność przy jednoczesnych utrzymaniu właściwości manewrowych typowych dla kombajnów na kołach. System napędu gąsienic SmartTrax™ zapewnia maksymalną siłę pociągową przekazywaną na podłoże. Oddzielny napęd i koła napinające charakteryzują się prostotą, gwarantując większą wydajność mechaniczną i niezawodność oraz mniejsze straty. Automatyczny napinacz pasa utrzymuje idealne napięcie dla zapewnienia maksymalnej trakcji.
System SmartTrax™ posiada też układ amortyzacji na gumowych blokach z 3 centralnymi niezależnymi rolkami, co poprawia komfort jazdy zarówno na polu, jak i po drodze z prędkością do 30 km/h. System SmartTrax™ oferowany jest w dwóch szerokościach: 24” (610 mm), aby spełnić wymóg ograniczenia całkowitej szerokości transportowej do 3,5 m oraz 30” (760 mm), idealne gąsienice do pracy w ekstremalnych warunkach. Trójkątna konstrukcja zapewnia dobrą styczność z podłożem i niezrównane walory trakcyjne podczas pracy na najbardziej stromych zboczach lub na grząskim podłożu. Unikalny mechanizm obrotu ramy gąsienicy pozwala wyprowadzić kombajn CR z koleiny na rozmokłym terenie.

Elastyczne rozwiązania technologii Twin Rotor™ gwarantują wydajność zbioru

W kombajnach rotorowych CR zastosowano technologię New Holland Twin Rotor™, która zapewnia niezrównaną jakość ziarna uzyskując ilość uszkodzonych ziaren na poziomie zaledwie 0,1% - najmniej w całej branży. Ponadto, unikalna konstrukcja rotorów gwarantuje najlepszą jakość słomy do prasowania. Spiralna konstrukcja dwóch rotorów umożliwia delikatne przesuwanie masy w kierunku tyłu kombajnu, wspomagając efektywny omłot i separację. Rotory te są idealne do prac w gospodarstwach wielkoobszarowych, kiedy wymagana jest maksymalna przepustowość w każdych warunkach.
Kombajn CR dostępny jest jako wersja na wąskiej i szerokiej ramie. Rotory 17” instalowane są w modelach o wąskiej ramie CR8070 – CR8080, natomiast wytrzymałe, wysokowydajne rotory 22” montowane są w modelach o szerokiej ramie CR9070, CR9080 i CR9090. Rotory 17” S³ posiadają dwie spirale wejściowe, podczas gdy warianty 22” oferują trzy spirale wejściowe; obydwie opcje posiadają wyznaczony obszar separacji i omłotu, co gwarantuje całkowite wymłócenie i odseparowanie ziarna.
Do prac w przeważających wilgotnych warunkach najlepszym wyborem są rotory Twin Pitch 22”, które są dostępne jako wersja do zbioru ryżu lub zbóż. Podsiadają 44 elementy i zapewniają agresywną separację w trudnych warunkach zbioru, zwiększając wydajność o 10%.
Ustawienia rotorów w kombajnach CR można precyzyjnie wyregulować, odpowiednio do zmieniających się warunków. Opcjonalne żebra pokrywy rotora można przestawić, aby przyspieszały lub spowalniały przepływ masy i regulowały czas przeznaczony na wymłacanie i separowanie ziarna. Ponadto, można zainstalować dodatkowe cepy i palce, aby zapewnić idealny omłot i separację przy zbiorze dowolnej uprawy.

 

Układ czyszczący Opti-Clean™ poprawia wydajność czyszczenia

Układ Opti-Clean™ został wprowadzony w całej serii kombajnów CR. Optymalizuje on suw i kąt nachylenia układu czyszczącego, aby poprawić wydajność. Podsiewacz, sito wstępne i górne pracują niezależnie, aby zoptymalizować wydajność kaskadowego czyszczenia. Im dłuży suw sita i większe nachylenie, tym więcej materiału znajduje się w strumieniu powietrza. Przeciwbieżny ruch podsiewacza i dolnego sita po jednej stronie do sita wstępnego i górnego po drugiej stornie redukuje ogólne drgania maszyny i poprawia komfort operatora.

 

Nowy monitor Intelliview IV

Monitor IntelliView™ IV instalowany w kombajnach CR to udoskonalony obecny monitor dotykowy. IntelliView™ IV posiada większy wyświetlacz i podobnie jak dzisiejszy monitor, jest łatwy w obsłudze. Jest on w pełni kompatybilny z całą gamą produktów New Holland do automatycznego prowadzenia: całkowicie zintegrowane automatyczne prowadzenie IntelliSteer™, system SmartSteer™ oraz prowadzenie w rzędzie można zaprogramować i kontrolować poprzez monitor. Operator może również wyregulować położenie monitora odpowiednio do indywidualnych preferencji.

 

Lepsze podawanie materiału dzięki nowemu, wzmocnionemu przenośnikowi pochyłemu

Zmieniono konstrukcję przenośnika pochyłego, aby jeszcze bardziej poprawić przepustowość i umożliwić zamocowanie szerszego hedera. W modelach o szerokiej ramie przenośnik pochyły posiada cztery łańcuchy z listwami łączącymi, co poprawia przepływ masy podczas zbioru gęstych upraw i zwiększa przepustowość. Obudowa przenośnika pochyłego została też dodatkowo wzmocniona i ma 25% większy udźwig, co pozwala na zastosowanie szerszej gamy hederów.

 

Łatwiejszy transport i rozładunek ziarna

Układ zagospodarowania ziarna w kombajnach CR został zmodyfikowany, aby odpowiadał większej wydajności i przepustowości kombajnów. Pojemność zbiornika ziarna w modelu CR8080 została zwiększona o 1000 litrów, aby wydłużyć odstępy pomiędzy rozładunkiem i zwiększyć produktywność.
Konstrukcja rury wyładowczej została całkowicie zmieniona i przepływ ziarna skierowany jest do przodu i na zewnątrz, aby uzyskać lepsze rozprowadzenie masy i większą odległość rozładunku, co pozwala na zastosowanie wyższych przyczep o większej pojemności. W modelach CR9070, CR9080 i CR9090 można zainstalować opcjonalne przedłużenie rury wyładowczej 1,3 m, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości rozładunku. Szybkość rozładunku również wzrosła o 15%, co oznacza, że największy zbiornik ziarna o pojemności 12.500 litrów można nadal opróżnić w 100 sekund.
Do długotrwałego zbioru ziarna powodującego ścieranie elementów, takiego jak ryż, kombajny CR mogą zostać wyposażone w opcjonalny zestaw przeciwścierny. Pokrywy rotora, przenośnik ziarna, ślimak rozprowadzający i przenośnik rozładunku wykonane są z wytrzymałych materiałów, które są odporne na ścieranie przez długotrwałe działania ziarna.
Aby umożliwić ciągłe monitorowanie jakości ziarna, w kabinie za fotelem operatora umieszczono okienko podglądu. W rezultacie operator może na bieżąco zmieniać parametry maszyny, jeżeli zauważy, że jest to konieczne. W celu pobrania próbki ziarna można skorzystać z klapki, do której dostęp możliwy jest z podestu operatora.

 

Mocne silniki spełniające normę Tier 4A zwiększają wydajność i chronią środowisko naturalne

System selektywnej redukcji katalitycznej ECOBlue™ SCR wykorzystany w celu spełnienia normy emisji spalin Tier 4A został opracowany we współpracy z FPT Industrial. Podstawowym elementem technologii ECOBlue™ SCR jest płyn AdBlue, który jest wtryskiwany do układu wydechowego, aby zneutralizował szkodliwe gazy wytwarzane w procesie spalania. Są one zamieniane w wodę i azot, które naturalnie występują w środowisku. Układ AdBlue został tak opracowany, aby wymagał minimalnego zaangażowania operatora. Poziom płynu w zbiorniku o pojemności 120 litrów należy uzupełniać przy co trzecim uzupełnianiu poziomu paliwa. Znajduje się on obok zbiornika paliwa, aby ułatwić uzupełnianie płynu. Operator jest ciągle informowany o poziomie płynu AdBlue na wyświetlaczu IntelliView™ IV.


New Holland pomoże klientom dostosować się do technologii ECOBlue™ SCR w okresie przejściowym dostarczając bezpłatnie zbiornik płynu AdBlue o pojemności 1000 litrów z pompą elektryczną. Wszyscy autoryzowani dealerzy New Holland będą posiadali w swoich magazynach wszystkie produkty wymagane do spełnienia wymogów nowej normy Tier 4A, łącznie z płynem AdBlue w pojemnikach różnej wielkości oraz sprzętem do pompowania.


System SCR oferuje znaczne korzyści. Kombajny nowej serii CR mogą wytworzyć moc maksymalną od 449 do 571 KM, która jest wystarczająca, aby operator poradził sobie ze zbiorem uprawy w najbardziej wymagających warunkach. Największe modele serii CR9080 i CR9090 wyposażone są w silniki Cursor 13, modele CR8080 i CR9070 posiadają silnik Cursor 10 o pojemności 9,8 litra, natomiast CR8070 wyposażony jest w silnik Common Rail Cursor 9 o pojemności 8,7 litra.


Zużycie paliwa zostało zredukowane o 10% dzięki technologii ECOBlue™ SCR, przy zużyciu płynu AdBlue zaledwie 5% oraz dzięki obniżonej prędkości obrotowej silnika 1600 obr/min podczas transportu drogowego z prędkością do 30 km/h.

 

Tematy: