Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

polagra premiery targi rolnicze 2012Polagra-Premiery – pierwsze w 2012 roku targi rolnicze to znakomita okazja do poznania trendów i najnowszych rozwiązań technologicznych w branży. W Poznaniu swoje nowości pokażą m.in. takie firmy jak: Agralex, Agri Con, Agrifac, Agrotop, Agroyoumis, Amazone, Claas, Case IH, Deutz-Fahr, Grasdorf, Gregoire-Besson, Hydro-Masz, John Deere, Joskin, Kongskilde, Korbanek, Kraj, Kuhn, Krone,  Lemken, Kverneland, Mescomp, M-Rol, New Holland, Samasz, Tejeet, Tubes International, Väderstad czy Valtra.

Światowe trendy i rynkowe nowinki będzie można oglądać po raz pierwszy w Polsce na lutowych targach Polagra-Premiery (16-19 lutego) w Poznaniu. To pierwsze targi rolnicze w roku 2012, które w szczególności dedykowane są rolniczym premierom.

 

Najnowsze modele ciągników i kombajnów

 

Dla rolników planujących zakup ciągnika wśród nowinek do wyboru będzie kilka modeli z serii Axion, Linder, Engine Performance, Fendt czy też najświeższe modele John Deera z serii 6R, 7R oraz 8R. Jeśli chodzi o serię dużych ciągników Axion od roku 2012 rodzina produktów firmy CLAAS zostanie uzupełniona o cztery modele, które będzie można zobaczyć właśnie na lutowej Polagrze. Są to AXION 920, 930, 940 oraz 950 dysponujące mocą maksymalną 320, 350, 380 i 410 KM ustaloną zgodnie z ECE R 120. Rolników, których gospodarstwa oparte są na produkcji zielonek, powinny zainteresować nowe rozwiązania w ciągnikach Linder. Najnowsze modele o mocy od 78 do 126 km zaprezentuje firma Hydro-Masz.

Targowi goście z pewnością nie przejdą obojętnie obok stoiska John Deere’a, który na Polagrze pokaże trzy nowe modele z serii 6R (6170R, 6190R oraz 6210R) oraz po pięć nowych modeli z serii 7R (7200R, 7215R, 7230R, 7260R, 7280R) i 8R (8260R, 8285R, 8310R, 8335R, 8360R). Warto w szczególności zwrócić uwagę na 7280R, który na targach Agritechnica zdobył tytuł „Tractor of the Year 2012”. Ciągnik został zaprojektowany jako wszechstronny „koń pociągowy”. Maszyna osiąga moc 310 KM z Inteligentnym Zarządzaniem Mocą (IPM) i spełnia normy Stage IIIB z wykorzystaniem wyłącznie oleju napędowego. Wyposażona jest w układ elektroniczny kierowniczy ActiveCommand Steering, który automatycznie dobiera siłę potrzebną do kierowania w zależności od panujących warunków.

Wśród ciągników znajdziemy także zwycięzcę w kategorii „Golden tractor for the design 2012”,czyli Massey Ferguson 7624. Uznano go za maszynę o najlepszym designie, komfortową i ergonomiczną. Ciągnik jest wyposażony w 7,4 litrowy silnik AGCO Sisu Power e3 z technologią SCR.

Właściciele gospodarstw będą mogli przyjrzeć się także nowym kombajnom. Na Polagrze zaprezentują się m.in. nowe modele John Deere z serii W - to łatwe w serwisowaniu maszyny, które charakteryzują się dużą mocą, niskim zużyciem paliwa i wysoką wydajnością w szerokim zakresie warunków pracy i rodzajów upraw. Modele z serii T natomiast są wszechstronnie wyposażone: zapewniają płynny, bezpośredni przepływ masy żniwnej i łagodną obróbkę ziarna oraz słomy. Posiadają największą powierzchnię aktywnej separacji ziarna wśród dostępnych na rynku kombajnów z wytrząsaczem. Ostatni z modeli – seria T to maszyny posiadające najmocniejszy silnik aktualnie dostępny w kombajnie (moc 625 KM) Posiada także nowy rotor Variable Stream - to najbardziej zaawansowany zespół młócący na rynku.

 

Maszyny i urządzenia do zadań specjalnych

Wśród szerokiej oferty maszyn na ekspozycji Polagra-Premiery z naklejką „Nowość” znaleźć będzie można m.in.: najnowsze zaprawiarki do nasion, podnośniki kubełkowe i taśmowe, samojezdne opryskiwacze, kombajny do zbioru marchwi, agregaty i brony talerzowe, siewniki, zautomatyzowane linie do przygotowywania suchych karm, czy kosiarki. Nie braknie także usług i rozwiązań generujących oszczędności w produkcji rolnej, np. najnowszej aparatury kontrolno-pomiarowej, jak choćby N-Sensor narzędzie do zmiennego dawkowania azotu czy cyfrowy miernik strat ziarna Mescomp do kombajnu.

Nie braknie także specjalistycznych debat. M.in. poruszone zostaną tematy, jak stosować kwalifikowany materiał siewny, znaczenie i przyszłość dużych dzierżaw rolnych w Polsce, jak zaoszczędzić paliwo, oraz ubezpieczenia zdrowotne i społeczne rolników.

 

więcej: www.polagra-premiery.pl

Tematy:
Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce