Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

polagra premiery targi rolnicze 2012Polagra-Premiery – pierwsze w 2012 roku targi rolnicze to znakomita okazja do poznania trendów i najnowszych rozwiązań technologicznych w branży. W Poznaniu swoje nowości pokażą m.in. takie firmy jak: Agralex, Agri Con, Agrifac, Agrotop, Agroyoumis, Amazone, Claas, Case IH, Deutz-Fahr, Grasdorf, Gregoire-Besson, Hydro-Masz, John Deere, Joskin, Kongskilde, Korbanek, Kraj, Kuhn, Krone,  Lemken, Kverneland, Mescomp, M-Rol, New Holland, Samasz, Tejeet, Tubes International, Väderstad czy Valtra.

Światowe trendy i rynkowe nowinki będzie można oglądać po raz pierwszy w Polsce na lutowych targach Polagra-Premiery (16-19 lutego) w Poznaniu. To pierwsze targi rolnicze w roku 2012, które w szczególności dedykowane są rolniczym premierom.

 

Najnowsze modele ciągników i kombajnów

 

Dla rolników planujących zakup ciągnika wśród nowinek do wyboru będzie kilka modeli z serii Axion, Linder, Engine Performance, Fendt czy też najświeższe modele John Deera z serii 6R, 7R oraz 8R. Jeśli chodzi o serię dużych ciągników Axion od roku 2012 rodzina produktów firmy CLAAS zostanie uzupełniona o cztery modele, które będzie można zobaczyć właśnie na lutowej Polagrze. Są to AXION 920, 930, 940 oraz 950 dysponujące mocą maksymalną 320, 350, 380 i 410 KM ustaloną zgodnie z ECE R 120. Rolników, których gospodarstwa oparte są na produkcji zielonek, powinny zainteresować nowe rozwiązania w ciągnikach Linder. Najnowsze modele o mocy od 78 do 126 km zaprezentuje firma Hydro-Masz.

Targowi goście z pewnością nie przejdą obojętnie obok stoiska John Deere’a, który na Polagrze pokaże trzy nowe modele z serii 6R (6170R, 6190R oraz 6210R) oraz po pięć nowych modeli z serii 7R (7200R, 7215R, 7230R, 7260R, 7280R) i 8R (8260R, 8285R, 8310R, 8335R, 8360R). Warto w szczególności zwrócić uwagę na 7280R, który na targach Agritechnica zdobył tytuł „Tractor of the Year 2012”. Ciągnik został zaprojektowany jako wszechstronny „koń pociągowy”. Maszyna osiąga moc 310 KM z Inteligentnym Zarządzaniem Mocą (IPM) i spełnia normy Stage IIIB z wykorzystaniem wyłącznie oleju napędowego. Wyposażona jest w układ elektroniczny kierowniczy ActiveCommand Steering, który automatycznie dobiera siłę potrzebną do kierowania w zależności od panujących warunków.

Wśród ciągników znajdziemy także zwycięzcę w kategorii „Golden tractor for the design 2012”,czyli Massey Ferguson 7624. Uznano go za maszynę o najlepszym designie, komfortową i ergonomiczną. Ciągnik jest wyposażony w 7,4 litrowy silnik AGCO Sisu Power e3 z technologią SCR.

Właściciele gospodarstw będą mogli przyjrzeć się także nowym kombajnom. Na Polagrze zaprezentują się m.in. nowe modele John Deere z serii W - to łatwe w serwisowaniu maszyny, które charakteryzują się dużą mocą, niskim zużyciem paliwa i wysoką wydajnością w szerokim zakresie warunków pracy i rodzajów upraw. Modele z serii T natomiast są wszechstronnie wyposażone: zapewniają płynny, bezpośredni przepływ masy żniwnej i łagodną obróbkę ziarna oraz słomy. Posiadają największą powierzchnię aktywnej separacji ziarna wśród dostępnych na rynku kombajnów z wytrząsaczem. Ostatni z modeli – seria T to maszyny posiadające najmocniejszy silnik aktualnie dostępny w kombajnie (moc 625 KM) Posiada także nowy rotor Variable Stream - to najbardziej zaawansowany zespół młócący na rynku.

 

Maszyny i urządzenia do zadań specjalnych

Wśród szerokiej oferty maszyn na ekspozycji Polagra-Premiery z naklejką „Nowość” znaleźć będzie można m.in.: najnowsze zaprawiarki do nasion, podnośniki kubełkowe i taśmowe, samojezdne opryskiwacze, kombajny do zbioru marchwi, agregaty i brony talerzowe, siewniki, zautomatyzowane linie do przygotowywania suchych karm, czy kosiarki. Nie braknie także usług i rozwiązań generujących oszczędności w produkcji rolnej, np. najnowszej aparatury kontrolno-pomiarowej, jak choćby N-Sensor narzędzie do zmiennego dawkowania azotu czy cyfrowy miernik strat ziarna Mescomp do kombajnu.

Nie braknie także specjalistycznych debat. M.in. poruszone zostaną tematy, jak stosować kwalifikowany materiał siewny, znaczenie i przyszłość dużych dzierżaw rolnych w Polsce, jak zaoszczędzić paliwo, oraz ubezpieczenia zdrowotne i społeczne rolników.

 

więcej: www.polagra-premiery.pl

Tematy: