Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

Imprezy AGROTECH I LAS-EXPO zgromadzą w tym roku aż 550 wystawców z 15 państw: Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec, Danii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Białorusi, Chin, Turcji, Francji, Irlandii i oczywiście Polski.

 

 

Targi rolnicze będą się odbywać we wszystkich halach targowych, specjalnie przygotowanych halach namiotowych oraz terenie zewnętrznym. W sumie w 2011 roku powierzchnia targów wyniesie po raz pierwszy ponad 50 000 metrów kwadratowych brutto.

 

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce impreza poświęcona technice rolniczej. Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem ponad 40 000 rolników z całego kraju, a także ekspertów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych. Specjalistyczny charakter targów sprzyja bezpośrednim kontaktom rolników i producentów.

 

Wiele z około 2 tysięcy prezentowanych eksponatów to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie. Najlepiej można zaobserwować to właśnie na targach AGROTECH.

 

Oprócz wystawy sprzętu rolniczego w Targach Kielce odbywać się będą specjalistyczne konferencje naukowe na tematy związane z branżą. Tradycją stały się także stoiska konsultacyjne, na których każdy otrzyma fachową i specjalistyczną poradę. Wśród ważnych wydarzeń są także m.in.: wręczenie prestiżowej nagrody Maszyna Rolnicza Roku, Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrody Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, gdzie wyłania się najlepszego spośród 8 tysięcy zawodników czy Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży.

 

11 marca rozpoczynają się także targi LAS-EXPO. Na wystawie gościć będziemy specjalistów obróbki i wykorzystania drewna nie tylko z Polski, ale również innych zakątków świata. Ta wystawa to doskonała okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi narzędziami i maszynami do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna oraz nowymi koncepcjami skutecznej ochrony środowiska leśnego. LAS-EXPO to nie tylko wystawa biznesowa. To tradycyjnie już znakomita okazja do różnego rodzaju profesjonalnych pokazów. Rok 2011 to także okazja do obchodów ustanowionego przez ONZ Międzynarodowego Roku Lasów.

 

Targi Kielce S.A.

Tematy: