Słownik rolniczy

Wiadomości - Rolnictwo

XVI Międzynarodowe Kieleckie Targi Techniki Rolniczej AGROTECH są jedną z największych imprez tego typu w Europie.

Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, których nie zabrakło i w tym roku. Tegoroczna edycja targów to blisko 500 wystawców z trzynastu państw, 800 modeli najnowocześniejszych maszyn i urządzeń, dwieście modeli ciągników.

Kielecka impreza pozwala w jednym miejscu i w jednym czasie zapoznać się z bogata ofertą ciągników, maszyn czy też urządzeń niezbędnych w rolnictwie. Możemy porównać ofertę wielu producentów, dostawców, dealerów czy też dystrybutorów zagranicznych czy też polskich.

 

AGROTECH to też możliwość zobaczenia jak ogromny postęp technologiczny dokonał się w rolnictwie. Nie brakuje tutaj premier czy też nowości które świadczą o ogromnym prestiżu branżowych targów które rok rocznie zwiedza około czterdzieści tysięcy gości. Rolnicy nie tylko mieli możliwość oglądania maszyn, mogli się też konsultować z fachowcami z zakresu programów pomocowych. Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chętnie udzielali informacji czy też doradzali w konkretnych sprawach odnośnie rent strukturalnych, zasad płatności bezpośrednich czy też znowelizowanego programu "Młody Rolnik". Porady i literaturę rolniczą można było uzyskać również na stoisku Ośrodka Doradztwa Rolniczego Modliszewice.

 

Oglądając te wspaniałe traktory, cudowne środki produkcji, błyszczące maszyny człowiek zapomniał że na zewnątrz w Polsce i na świecie szaleje kryzys /a my borykamy się z tyloma problemami. Targi trwały trzy dni, także można było zapomnieć o wszystkim i przenieść się w świat wspaniałych sprzętów, maszyn czy też urządzeń które kusiły jak i wystawcy promocjami. Nowinkom technicznym, nowatorskim rozwiązaniom warto się przyglądać i śledzić gdyż wyznaczają nowe kierunki rozwoju branży w której koszty odgrywają nie bagatelną rolę. Edukacyjna rola targów jest ogromna, dobrze że taka impreza się coraz bardziej rozwija. Targi pozwalają poszerzyć wiedzę, znajomość trendów i kierunków rozwoju w rolnictwie. Dają możliwość porównania różnych ofert, co z kolei ułatwia nam podejmowanie decyzji odnośnie zakupu czy też wyboru konkretnej oferty.

AGROTECH to targi cieszące się ogromną popularnością impreza, którą zawdzięcza sobie bogactwem różnych ofert, pokazami nowości a także dzięki wysokiemu poziomowi organizacyjnemu, dlatego długo jeszcze po zakończeniu tkwi w pamięci odwiedzających ją rolników.

Tematy: