Od setek lat człowiek w pogoni za produkcją coraz większej ilości żywności systematycznie burzył delikatną równowagę jaka występuje w przyrodzie. Jednym z takich środowisk jest również gleba.
Od setek lat człowiek w pogoni za produkcją coraz większej ilości żywności systematycznie burzył delikatną równowagę jaka występuje w przyrodzie. Jednym z takich środowisk jest również gleba.
Drzewa jabłoni to jedne z najpopularniejszych w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego — jabłoń ma stosunkowo małe wymagania, a obecnie producenci proponują nam odmiany odporne na choroby i szkodniki. Sadzonkę jabłoni bez problemu można więc posadzić w każdym ogrodzie, sadzie, a także po prostu w pobliżu domu.
Konsument musi wiedzieć, jaki produkt trafia do jego koszyka, a później na stół. Dlatego - zgodnie z obowiązującymi przepisami - na opakowaniach żywności zawierającej genetycznie zmodyfikowane organizmy powinna się znaleźć odpowiednia informacja. Natomiast firmy, które posiadają certyfikaty potwierdzające, że wykluczyły GMO w całym cyklu produkcyjnym, mogą używać oznaczeń „Bez GMO" oraz „Wyprodukowano bez stosowania GMO". Warto szukać ich na opakowaniach produktów spożywczych.
To konsumenci – pośrednio - decydują o tym, jaka żywność znajduje się na sklepowych półkach. A jakie trendy obowiązują obecnie? Jak zauważają producenci, widać szybko rosnące zapotrzebowanie na tzw. żywność „bez” – czyli m.in. bez niezdrowych dodatków, konserwantów i GMO. Polacy chętnie sięgają po certyfikowane produkty, na opakowaniu których znajdują się oznaczenia „Bez GMO” lub „Wyprodukowano bez stosowania GMO” i dlatego coraz więcej firm decyduje się na tego typu produkcję.
Agro-Sieć Sp. z o.o. nieustanie rozwija swoją kompleksową linie nawozów dolistnych. Mając na uwadze wysoką jakość i zaawansowanie techniczne Agrochelatów wspólnie z firmą Intermag pracowaliśmy intensywnie nad ich rozwojem i udoskonaleniem, aby były jeszcze bardziej wydajne i przyswajalne przez rośliny, a przy tym biodegradowalne, co jest bardzo ważnym aspektem, mając na uwadze ochronę środowiska.
Wśród wielu rolników panuje przekonanie, że ochrona herbicydowa kukurydzy to prosta sprawa. Rzeczywiście, jeśli chodzi o końcowy efekt eliminacji chwastów, przy obecnym doborze herbicydów jest on stosunkowo łatwy do osiągnięcia.
OPTIMIZ to unikalne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć koszty zabiegów ochrony roślin przy jednoczesnej poprawie pożądanego efektu. Zapewnia większą wydajność opryskiwacza oraz krótszy czas pracy
Osoby, które chcą przetwarzać odpady muszą w pierwszej kolejności uzyskać zezwolenie na przetwarzanie odpadów. Jest to forma działalności, której nie można prowadzić bez uprawnień. Wszelkie formalności z tym związane można załatwić listownie lub osobiście (stawiając się w odpowiednim urzędzie). Na czym dokładnie polega przetwarzanie odpadów? Czy każdy może otrzymać takie zezwolenie? Kto nie musi starać się o zezwolenie? Odpowiedzi na powyższe pytania zostały umieszczone poniżej.
Zioła, czyli rośliny mające wpływ na metabolizm człowieka i dostarczające surowców zielarskich, wykorzystywane były w celach leczniczych od tysięcy lat.
Znali je i z dużym powodzeniem stosowali przedstawiciele wszystkich kultur i wszystkich kontynentów - Egipcjanie, Grecy, ludy Wschodu, Indianie.
Polacy nie wyobrażają sobie kuchni i gotowania bez ogórków w różnych odmianach. Zresztą to też najczęściej przetwarzane warzywo, a słoiki w wielu domach i piwnicach piętrzą się wysoko, zatrzymując ulubiony smak na jesień i zimę. Uprawa ogórków to także jeden z podstawowych zadań działkowców oraz właścicieli terenów rekreacyjnych. Zielone warzywo doskonale nadaję się bowiem do spożycia na kanapce, solo lub też w sałatkach i surówkach.