Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Konieczność dokupienia dodatkowego sprzętu do swojej firmy lub jej wyposażenia od zera generuje duże koszty. Nie jest to jednak proces, na którym warto oszczędzać – im lepsza jakość maszyny, tym większa wydajność jej pracy, a tym samym działania całego zakładu. By zachować równowagę między potrzebą maksymalnego ograniczenia kosztów, a zakupienia sprzętu wysokiej jakości, najlepiej jest postawić na odnowione używane maszyny przemysłowe. Czym są i gdzie można je kupić? Wyjaśniamy!

 

Odnowione maszyny przemysłowe – co to znaczy?

Odnowione maszyny przemysłowe to, w największym skrócie, używane sprzęty, które zostały przez sprzedawcę odświeżone oraz naprawione, jeśli któryś z elementów nie działał prawidłowo. Dokładniejszy opis tego procesu jest jednak uzależniony od wewnętrznych ustaleń każdej firmy zajmującej się ich dostawami.

Ciekawe podejście reprezentuje Foeth – międzynarodowy serwis sprzedający używane maszyny przemysłowe. W ich przypadku odnowienie sprzętów oznacza nie tylko sprawienie, by wyglądały jak nowe i sprawnie działały, ale również przetestowanie każdej części z osobna. Przed wysłaniem danej maszyny do klienta pracownicy Foeth najpierw rozmontowują jej elementy (zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne), czyszczą je i sprawdzają ich stan techniczny. Jeśli któryś komponent nie działa prawidłowo, naprawiają go albo gdy to konieczne, wymieniają na wysokiej jakości zamiennik. Następnie maszyny przemysłowe zostają z powrotem złożone, dokładnie wyczyszczone, odmalowane oraz polakierowane. Co więcej, sporządzają dokładny raport z kontroli mechanicznej i wystawiają gwarancję jakości.

Serwis prowadzi również proces odświeżania sprzętów. W tym przypadku pracownicy sprawdzają, czy maszyny są sprawne mechanicznie, a także oczyszczają je, odmalowują i lakierują oraz, jeśli to konieczne, naprawiają lub wymieniają elementy zewnętrzne (np. łożyska). Nie rozkładają jednak całości na części, proces odnowienia jest zatem zdecydowanie dokładniejszy.

Odnowione maszyny przemysłowe na sprzedaż

Jeśli zatem zależy Ci na maksymalnym ograniczeniu kosztów wyposażenia swojej firmy, postaw na używane maszyny przemysłowe na sprzedaż w Foeth. W serwisie znajdziesz szeroką ofertę odnowionych sprzętów – wszystkie, które przeszły ten precyzyjny proces weryfikacji i ewentualnej naprawy, są oznaczone specjalnym logo.

Wybór maszyn jest naprawdę duży; firma oferuje sprzęty używane między innymi w branży farmaceutycznej, chemicznej oraz spożywczej, takie jak wydajne mieszarki, suszarki stożkowe, prasy odwadniające, młyny udarowe i wiele innych. Wszystkie maszyny przemysłowe dostępne w Foeth pochodzą od znanych, światowych producentów, w tym Loedige, Bauermeister, Hosokawa, Manesty czy Drais.

 

artykuł sponsorowany

Tematy: