Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze muszą być w gotowości do pracy. Dlatego ich stan techniczny powinien być doskonały. Każda awaria przyczynia się do kosztownych opóźnień — a tego przecież nie chcemy. Warto więc przed sezonem dobrze przygotować je do pracy, wymieniając przy tym niektóre części. Sprawdźmy, gdzie je kupić w dobrej cenie?

 

W branży rolniczej dobrej jakości sprzęt ma ogromne znaczenie. Szczególnie dziś, kiedy to technologia tak bardzo przyczynia się do rozwoju tego obszaru. Nowoczesne maszyny rolnicze pozwalają wykonywać pracę szybciej, lepiej i efektywniej. Dzięki temu rolnictwo jest obecnie w zupełnie innym miejscu niż jeszcze kilka lat temu. Jednak aby utrzymać wysoką jakość prowadzonych pracy, maszyny te muszą być cały czas w najwyższej gotowości i nienagannym stanie technicznym. Bardzo ważna jest więc ich regularna kontrola i wymiana zużytych elementów na nowe i sprawne. Czym kierować się wybierając części do maszyn rolniczych? Jakie części do pługa Kverneland i Overum sprawdzą się najlepiej?

Na co zwrócić uwagę wybierając części do maszyn rolniczych?

W dzisiejszych czasach maszyny rolnicze to urządzenia o bardzo dużym zaawansowaniu technologicznym. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz niczym nie przypominają dawnych urządzeń wykorzystywanych na roli. W związku z tym jednak, dopasowanie do nich odpowiednich części nie jest wcale prostym zadaniem. Każda maszyna ma bowiem bardzo sprecyzowane wymagania dotyczące tej kwestii. Z tego też powodu, przy wyborze części należy kierować się przede wszystkim typem pojazdu. Zupełnie inne części sprawdzą się do koparek, a inne do ciągników. To samo dotyczy poszczególnych modeli. Wybierzemy bowiem inne części do pługa Overum i inne do Kverneland. Każde z nich ma inne zadanie i pracuje w odmienny sposób.

W wielu maszynach rolniczych należy raz na jakiś czas wymienić elementy urabiające. Ulegają one bowiem ścieraniu i tracą swoją ostrość i pierwotne właściwości. Jeśli chodzi o części do pługa KVERNELAND, to na pewno warto przed sezonem wymienić lemiesz. W przypadku ciągników zaś warto przygotować się raczej na wymianę części układów hamulcowych.

Części ze stali Hardox — jakość to podstawa

Części do maszyn rolniczych prócz tego, że muszą być dobrze dopasowane, powinny być też jak najlepszej jakości. Bardzo intensywna eksploatacja sprawia, że muszą cechować się one wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia i ścieranie. Jeśli chodzi o części tnące, najlepiej postawić na te wykonane ze stali Hardox. Lemiesze Hardox sprawdzają się świetnie w każdych warunkach, niezależnie od temperatury. Co więcej, nie tracą one swej elastyczności nawet wtedy, gdy jest ona bardzo niska. Warto wspomnieć też, że lemiesze Hardox można stosować zarówno w miejscach, w których występują lekkie gleby piaszczyste, jak i ciężkie gleby gliniaste.

Gdzie kupić części do maszyn rolniczych?

Kupno części rolniczych może być naprawdę proste. Mamy do wyboru kilka możliwości. Pierwszą z nich są zakupy w sklepie stacjonarnym. Czy jest to dobry pomysł? Przy tak dużym zróżnicowaniu elementów na rynku, asortyment hurtowni może okazać się niewystarczający, aby odnaleźć pożądany produkt. Poza tym dostępność takich punktów jest dość mała. Dla tych, którzy szukają używanego sprzętu, ciekawą opcją mogą być portale ogłoszeniowe. W nowych ogłoszeniach często pojawiają się atrakcyjne oferty. Jest to jednak dość żmudne zajęcie, a co najważniejsze, nigdy nie można mieć pewności co do jakości sprzętu.

 

Jeśli chodzi o urządzenie rolnicze, w tym pług OVERUM części do nich znajdziemy je w sklepach internetowych. Obecnie cieszą się one coraz większą popularnością. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Są doskonale zaopatrzone, a wyszukiwanie produktów jest w nich niezwykle proste. Co więcej, oferują dostawę zakupów pod wskazany adres.

Tematy: