Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

agrihandler

Planujesz wyposażenie mleczarni albo jej unowocześnienie? Jeżeli do tej pory nie myślałeś i zakupie ładowarki teleskopowej, to czas na uwzględnienie jej w planie swojej inwestycji. Dlaczego to takie ważne? Bo ta maszyna okaże się ogromnym wsparciem w codziennych pracach gospodarczych. Jest przydatna zwłaszcza na etapie zbierania siana i innych płodów rolnych, w celu wykarmienia trzody chlewnej oraz bydła.

 

Pompy, schładzarnie, pakowarki, wirówek, pasteryzatory… te i wiele innych sprzętów to niezbędne wyposażenie mleczarni. A co z maszynami do przewożenia produktów czy transportowania żywności dla zwierząt? Tutaj warto postawić na ładowarki teleskopowe, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w większych gospodarstwach. Te modele mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu swobodnie mieszczą się nawet w węższych przejściach i przejeżdżają przez światło drzwi do stodoły lub obory. Ważne jest, aby były zwinne, bezpieczne, szybkie, miały dobrą przyczepność do podłoża oraz optymalną ładowność.

Jakie funkcje ma ładowarka teleskopowa?

Dzięki odpowiedniemu osprzętowi (łyżka, widły) ładowarka teleskopowa może nabijać i przenosić siano w boki lub w górę, np. na czas załadunku do większego kontenera czy silosu. Bez większych trudności podnosi też palety, nabiera paszę lub inne sypkie materiały, rozrzuca obornik. Wyposażona w funkcję automatycznego sterowania pozwala na łatwe i precyzyjne dozowanie materiału, a także dokładne opróżnianie łyżki.

 

ładowarka teleskopowa

Wybór właściwej ładowarki do mleczarni

W Twojej mleczarni powinny znaleźć się wyłącznie pojazdy i maszyny, które usprawniają codzienną pracę, lecz nie generują zbyt dużych kosztów. Ciekawe rozwiązania proponuje marka JCB – więcej o jej ładowarkach teleskopowych przeczytasz tutaj: https://agrihandler.pl/ladowarki-teleskopowe/. Chcąc jak najtrafniej odpowiedzieć na potrzeby klientów, firma przygotowała kilka rodzajów pojazdów z wysięgnikami. Są one wydajne, mają wysięgniki o imponującym zasięgu oraz duży udźwig. Wiele z nich jest bogato wyposażonych, zgodnie z aktualnymi trendami. Do innowacji zalicza się bez wątpienia ekran TFT o wysokiej rozdzielczości, hydrostatyczna skrzynia biegów, a nawet filtr kabinowy dla lepszego komforty pracy operatora.

Jak we wszystkich maszynach JCB również tutaj użytkownik może liczyć na wydłużone okresy między przeglądami, dużą moc pracy silnika przy jednoczesnym oszczędzaniu ilości energii czy wreszcie bezproblemową dostępność usług serwisowych.

Tematy: