Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Mimo iż w Polsce i w krajach ościennych mamy wielu renomowanych producentów sprzętu rolniczego i budowlanego, to niestety maszyny oferowane przez tych producentów są często poza zasięgiem polskich nabywców. Podobnie jest w przypadku ładowarek, które polscy klienci wolą kupować od chińskich firm. Sprawdź, jakie marki ładowarek są dostępne na polskim rynku i czym się cechują.

 

Ładowarki Everun

Ładowarka Everun ER20

Zobacz ładowarki Everun - https://ladowarki-everun.pl/ladowarki-kolowe/

Bez wątpienia do najpopularniejszych ładowarek na polskim rynku należą ładowarki teleskopowe Everun . Marka Everun jest znana i ceniona na całym świecie ze zdolności do gwarantowania klientom produktów o wysokiej jakości i przystępnych cenach. Oferta ładowarek Everun obejmuje modele przeznaczone do pracy na placach budów, w gospodarstwach rolnych oraz w firmach z sektora przemysłowego. Ładowarki Everun określa się mianem najlepszych chińskich ładowarek. Wszystkie maszyny są produkowane z zastosowaniem normy ISO 9001 i posiadają następujące certyfikaty:

· CE – ten certyfikat informuje, iż produkt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i wymogi dyrektyw tzw. Nowego Podejścia odnoszące się do bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia konsumentów i ochrony środowiska naturalnego;

· SGS – ta certyfikacja zapewnia, iż produkt jest zgodny z przepisami kraju, w którym polega dystrybucji;

· TUV – ten certyfikat niemieckiego związku inspekcji technicznej potwierdza bezpieczeństwo produktu.

Wśród osprzętu dostępnego do ładowarek Everun można wymienić m.in. różne rodzaje wideł, chwytaków i łyżek, a także spychacze, świdry i odśnieżarki wirnikowe.

Ładowarki Günstig

Kolejną marką ładowarek dostępnych na polskim rynku jest Günstig. Ten chiński producent oferuje też koparko-ładowarki i ładowarki podnośnikowe. W ofercie znajdują się ładowarki o różnej mocy, wadze i nominalnym udźwigu. Cechą charakterystyczną ładowarek Günstig jest intensywna żółta kolorystyka. W ocenie użytkowników ładowarki te sprawdzają się dość dobrze, ale daleko im do miana najlepszych.

Ładowarki marki Günstig mają tonaże zaczynające się od 2500 kg i są dedykowane do pracy w gospodarstwach rolnych oraz na składach budowlanych i na placach budów. Firma dostarcza też osprzęt, w tym widły, zamiatarki, chwytaki, pługi oraz wielofunkcyjne łyżki.

Ładowarki Manitech

Ładowarka kołowa

Chińska marka Manitech jest producentem maszyn budowlanych, w tym minikoparek, ładowarek teleskopowych MTT, miniładowarek, traktorów, osprzętu MTO oraz wiertnic i osprzętu wykorzystywanego w technice diamentowej. Ładowarki tego producenta są dostępne w Polsce od 2014 roku. Manitech oferuje 5 modeli ładowarek o różnym przeznaczeniu. Najmniejsza dostępna maszyna ma moc 18,5 kW, natomiast największa 36,8 kW. Manitech oferuje także osprzęt, w tym widły, pługi do śniegu, frezarki pni, ramiona koparkowe i łyżki ładowarkowe.

Ładowarki Lonking

Marka Lonking ma w ofercie wiele modeli ładowarek kołowych o różnych parametrach. Mniej wymagający użytkownicy mogą się zdecydować na maszynę o ładowności 1000 kg, a bardziej wymagający mają do dyspozycji sprzęty o ładowności 5-6 tys. kg. Marka Lonking LTD to jednym z największych chińskich procentów maszyn budowlanych. Firma działa od 1993 roku i jest znana z oferowania energooszczędnych rozwiązań. Do ładowarek Lonking można dokupić wyposażenie dodatkowe takie jak chwytaki, zamiatarki, pługi i łyżki.

Chińska ładowarka – czy to dobry wybór?

Pierwszym i zwykle najważniejszym kryterium, które przesądza o wyborze chińskiej ładowarki, jest jej cena. Nie ulega wątpliwości, że bywa ona nawet o kilkadziesiąt procent niższa od ceny podobnego sprzętu produkowanego na terenie UE . Polscy klienci mogą kupować chińskie ładowarki taniej nawet po zwyżce ceny wynikającej z długiego i dość kosztownego transportu maszyn/elementów z Chin. Z pewnością błędne jest przekonanie, iż wszystkie chińskie produkty cechują się gorszą jakością. Najlepszym dowodem na zaprzeczenie tej tezy są maszyny, które eksportuje się z Chin niemalże na cały świat. Zakup chińskiej ładowarki nie wiąże się z żadnym ryzykiem, gdyż jest to produkt pełnowartościowy, oryginalny i objęty gwarancją. Fakt, że można go nabyć w dużo niższej cenie, tylko ostatecznie utwierdza o opłacalności takiego zakupu.

Tematy: