Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Mimo iż w Polsce i w krajach ościennych mamy wielu renomowanych producentów sprzętu rolniczego i budowlanego, to niestety maszyny oferowane przez tych producentów są często poza zasięgiem polskich nabywców. Podobnie jest w przypadku ładowarek, które polscy klienci wolą kupować od chińskich firm. Sprawdź, jakie marki ładowarek są dostępne na polskim rynku i czym się cechują.

 

Ładowarki Everun

Ładowarka Everun ER20

Zobacz ładowarki Everun - https://ladowarki-everun.pl/ladowarki-kolowe/

Bez wątpienia do najpopularniejszych ładowarek na polskim rynku należą ładowarki teleskopowe Everun . Marka Everun jest znana i ceniona na całym świecie ze zdolności do gwarantowania klientom produktów o wysokiej jakości i przystępnych cenach. Oferta ładowarek Everun obejmuje modele przeznaczone do pracy na placach budów, w gospodarstwach rolnych oraz w firmach z sektora przemysłowego. Ładowarki Everun określa się mianem najlepszych chińskich ładowarek. Wszystkie maszyny są produkowane z zastosowaniem normy ISO 9001 i posiadają następujące certyfikaty:

· CE – ten certyfikat informuje, iż produkt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i wymogi dyrektyw tzw. Nowego Podejścia odnoszące się do bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia konsumentów i ochrony środowiska naturalnego;

· SGS – ta certyfikacja zapewnia, iż produkt jest zgodny z przepisami kraju, w którym polega dystrybucji;

· TUV – ten certyfikat niemieckiego związku inspekcji technicznej potwierdza bezpieczeństwo produktu.

Wśród osprzętu dostępnego do ładowarek Everun można wymienić m.in. różne rodzaje wideł, chwytaków i łyżek, a także spychacze, świdry i odśnieżarki wirnikowe.

Ładowarki Günstig

Kolejną marką ładowarek dostępnych na polskim rynku jest Günstig. Ten chiński producent oferuje też koparko-ładowarki i ładowarki podnośnikowe. W ofercie znajdują się ładowarki o różnej mocy, wadze i nominalnym udźwigu. Cechą charakterystyczną ładowarek Günstig jest intensywna żółta kolorystyka. W ocenie użytkowników ładowarki te sprawdzają się dość dobrze, ale daleko im do miana najlepszych.

Ładowarki marki Günstig mają tonaże zaczynające się od 2500 kg i są dedykowane do pracy w gospodarstwach rolnych oraz na składach budowlanych i na placach budów. Firma dostarcza też osprzęt, w tym widły, zamiatarki, chwytaki, pługi oraz wielofunkcyjne łyżki.

Ładowarki Manitech

Ładowarka kołowa

Chińska marka Manitech jest producentem maszyn budowlanych, w tym minikoparek, ładowarek teleskopowych MTT, miniładowarek, traktorów, osprzętu MTO oraz wiertnic i osprzętu wykorzystywanego w technice diamentowej. Ładowarki tego producenta są dostępne w Polsce od 2014 roku. Manitech oferuje 5 modeli ładowarek o różnym przeznaczeniu. Najmniejsza dostępna maszyna ma moc 18,5 kW, natomiast największa 36,8 kW. Manitech oferuje także osprzęt, w tym widły, pługi do śniegu, frezarki pni, ramiona koparkowe i łyżki ładowarkowe.

Ładowarki Lonking

Marka Lonking ma w ofercie wiele modeli ładowarek kołowych o różnych parametrach. Mniej wymagający użytkownicy mogą się zdecydować na maszynę o ładowności 1000 kg, a bardziej wymagający mają do dyspozycji sprzęty o ładowności 5-6 tys. kg. Marka Lonking LTD to jednym z największych chińskich procentów maszyn budowlanych. Firma działa od 1993 roku i jest znana z oferowania energooszczędnych rozwiązań. Do ładowarek Lonking można dokupić wyposażenie dodatkowe takie jak chwytaki, zamiatarki, pługi i łyżki.

Chińska ładowarka – czy to dobry wybór?

Pierwszym i zwykle najważniejszym kryterium, które przesądza o wyborze chińskiej ładowarki, jest jej cena. Nie ulega wątpliwości, że bywa ona nawet o kilkadziesiąt procent niższa od ceny podobnego sprzętu produkowanego na terenie UE . Polscy klienci mogą kupować chińskie ładowarki taniej nawet po zwyżce ceny wynikającej z długiego i dość kosztownego transportu maszyn/elementów z Chin. Z pewnością błędne jest przekonanie, iż wszystkie chińskie produkty cechują się gorszą jakością. Najlepszym dowodem na zaprzeczenie tej tezy są maszyny, które eksportuje się z Chin niemalże na cały świat. Zakup chińskiej ładowarki nie wiąże się z żadnym ryzykiem, gdyż jest to produkt pełnowartościowy, oryginalny i objęty gwarancją. Fakt, że można go nabyć w dużo niższej cenie, tylko ostatecznie utwierdza o opłacalności takiego zakupu.

Tematy:
Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce