Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Wózki widłowe są sprzętem, wykorzystywanym w wielu różnych branżach, w tym rolnictwie i sadownictwie. Przydają się one w sortowniach, magazynach i chłodniach – w miejscach, w których przechowywana jest żywność, rośliny oraz nawozy sztuczne. W gospodarstwach rolniczych dużą popularnością cieszą się małe wózki widłowe, które przeznaczone są do pracy w wąskich korytarzach.

Wózki widłowe służą do składowania i transportowaniu towarów. Są one pomocne również w przeładowywaniu i wyładowywaniu tirów, dlatego też znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach.

Branża rolnicza a wykorzystanie wózków widłowych

Wózki widłowe są niezbędne przede wszystkim w dużych gospodarstwach rolnych – przydają się one w magazynach, sortowniach oraz w chłodniach. W branży rolniczej cenione są wózki zwrotne, którymi można swobodnie manewrować między wąskimi regałami. W gospodarstwach rolnych najlepiej sprawdzają się wózki wysokiego składowania, które można kupić na still.pl. Warto pamiętać również o tym, że sprzęt powinien być dostosowany do środowiska pracy. W pomieszczeniach zamkniętych dobrze sprawdzą się wózki z napędem elektrycznym, natomiast na otwartych przestrzeniach – z gazowym lub spalinowym. W branży rolniczej zastosowanie znajdą także wózki z dużymi kołami, które umożliwiają bezpieczną jazdę na śliskich powierzchniach. Niezbędna jest także dobra amortyzacja oraz kabina operatora z zadaszeniem.

Osprzęt do wózków widłowych dla branży rolniczej

Wśród osprzętu do wózków widłowych dla branży rolniczej można wyróżnić, m.in.:

  • obrotnice, które przydają się do transportu i opróżniania skrzyń z warzywami lub z owocami,
  • maszt wysuwny, który daje możliwość wysokiego składowania towarów,
  • czerpak rolniczy, którym można transportować ładunki sypkie, np. ziemię lub nawóz (dostępny jest również czerpak do ziemniaków i buraków),
  • widły do obornika,
  • chwytak do bel sześciennych,
  • wybierak, który ułatwia fermentację kiszonki,
  • waga, która umożliwia szybkie ważenie warzyw i owoców,
  • przesuw boczny wideł, który pozwala na wysokie składowanie towarów,
  • przedłużki do wideł, które pozwalają na transportowanie palet owoców i warzyw,
  • kabina z zadaszeniem, która przydaje się przy przycinaniu drzewek i warzyw pnących.

Technika, Maszyny rolnicze

Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce