Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Podstawą gospodarstwa rolnego są przede wszystkim maszyny. Nie da się dziś bez nich funkcjonować nawet w małym gospodarstwie. Nie zawsze muszą być profesjonalne i najnowocześniejsze, ale każde znacząco ułatwią codzienną pracę rolnika. Od tego, w jaką maszynę zainwestujemy zależy przede wszystkim to, na co możemy sobie pozwolić i jakie są nasze potrzeby.

Niektórzy inwestują w maszyny używane, ale czy jest to faktycznie rozwiązanie dobre, które pomoże nam zaoszczędzić? Opdowiedzi pomogą nam udzielić fachowcy ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Pierwszą podstawową zasadą, o której powinniśmy pamiętać zaopatrując się w sprzęt rolniczy jest to, by koszt zakupu oraz jego utrzymania nie przewyższył zysków, jakie możemy uzyskać z wykonywanych na nim prac.

Z reguły lubimy oszczędzać i często szukamy wyjątkowych okazji. Jeśli jednak mowa o profesjonalnym sprzęcie, jakim są maszyny rolnicze – nie zawsze warto oszczędzać. Często sprzęt używany kupimy nawet za połowę ceny i kwestią losową jest to, czy nasz egzemplarz będzie działał prawidłowo. Niestety może zdarzyć się tak, że w nieskończoność będziemy musieli wkładać pieniądze w jego naprawę.

Nowe maszyny rolnicze
Nowe maszyny rolnicze mają jedną bardzo ważną cechę – są praktycznie niezawodne, gwarantują najwyższe standardy, są wykonane z najlepszej jakości elementów i są nowoczesne. Dodatkowo spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, a praca na nich jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna.

W przeciwieństwie do maszyn używanych – nowe maszyny rolnicze raczej się nie psują i nie musimy martwić się niespodziewanymi usterkami, które znacznie spowalniają pracę. Gdyby jednak coś nagłego się wydarzyło – nie musimy martwić się, że poniesiemy jakiekolwiek koszty, ponieważ nowe maszyny są objęte gwarancją.

 

Zakup maszyn rolniczych wiąże się z ogromnymi kosztami finansowymi i nie każdego na nie stać. Jest jednak na to rozwiązanie – rolnicy mogą korzystać ze specjalnych dofinansowań unijnych na rozbudowę parku maszynowego. Dodatkowo jest też opcja skorzystania z kredytów preferencyjnych, pożyczek czy leasingów, które mogą być również dobrym rozwiązaniem.

Używane maszyny rolnicze
Używane maszyny rolnicze to jak kupowanie kota w worku. Może okazać się, że wszystko jest w porządku lub że trafiliśmy na felerny egzemplarz. Lepiej zachować szczególną ostrożność, ponieważ nie zawsze sprzedawcy są w 100% uczciwi. Przy zakupie upewnijmy się także czy maszyna nie pochodzi z kradzieży.

Niestety używane maszyny są zawsze w pewnym stopniu zużyte, dlatego są narażone na częstsze usterki. Pamiętajmy, że im starsze urządzenia kupujemy, tym częściej będą się psuły. Dlatego wydatki na naprawę są w tym przypadku nieuniknione. Z pewnością trzeba będzie sprawdzić stan łożysk, pasków klinowych, łańcuchów bądź sprzęgieł, które dostępne są pod adresem https://www.akcesoria.cnc.info.pl/29-mechanika/sprzegla

Jest jednak szansa na to, by uniknąć zbędnych kosztów napraw – jest to współpraca z zaufanym sprzedawcą, który rzetelnie przedstawi wszystkie wady i zalety maszyny oraz zaproponuje właściwą ofertę. Przede wszystkim zawsze w pierwszej kolejności skontaktuj się z dużymi dystrybutorami. Jest bardziej prawdopodobne, że dzięki temu nie trafisz na wadliwy egzemplarz.

 

Artykuł dostarczył sklep Akcesoria.cnc.info.pl oferujący części i elementy budowy maszyn i automatyki - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/9-mechanika

Tematy: