Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Ciągniki rolnicze marki Renault to jedne z popularniejszych traktorów w naszym kraju. Dlaczego tak się dzieje? Z czego wynika zamiłowanie polskich rolników do francuskiej marki?

Ciągnik jest jedną z niezbędnych maszyn rolniczych. Uprawa roli bez jego pomocy jest naprawdę niezwykle trudna. Niejedni powiedzą nawet, że niemożliwa. Zakup ciągnika to niemały wydatek. Na szczęście ponoszone koszty można nieco zmniejszyć. Wystarczy postawić na model używany. Idealnym wyborem jest ten od marki Renault.

Używane ciągniki marki Renault to wysokiej klasy maszyny, które zachęcają do kupna naprawdę przystępnymi cenami. Do tego dochodzą doskonałe podzespoły, dzięki którym ciągniki te doskonale sprawdzają się podczas wykonywania prac polowych.

Renault to marka znana nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Większość osób kojarzy ją z produkcją samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Warto jednak podkreślić, że posiada ona także blisko stu letnią historię w produkcji ciągników rolniczych. Dzisiaj ciągniki Renault sygnowane są także marką Claas, który w 2003 roku zaczął wykupować udziały firmy. W 2008 roku niemiecki koncern został właścicielem 100 procent udział.

Ciągniki Renault cieszą się dzisiaj na rynku wtórnym ogromną popularnością. Tymczasem jeszcze kilka lat temu sądzono, że cechuje je duża awaryjność, a ich poszczególne komponenty są raczej kiepskiej jakości. Dzisiaj wiadomo, że ta obiegowa opinia nie miała nic wspólnego z prawdą. Ciągniki Renault cechują się niezwykłą trwałością. Na podkreślenie zasługują również niskie koszty eksploatacji, co wśród polskich rolników ma nadal ogromne znaczenie.

Tym, co przemawia za zakupem używanego ciągnika Renault jest przede wszystkim niezwykle przystępna cena, jeśli porównamy ją z cenami ciągników innych marek. Różnice są widoczne najbardziej wyraźnie, jeśli pod uwagę weźmie się maszyny charakteryzujące się wysoką mocą wynoszącą przeszło 120 KM. Warto zauważyć, że ciągniki Renault to również bardzo solidne konstrukcje, które pod względem rozwiązań technicznych nie ustępują innym znanym markom.

Na uwagę zasługuje seria Ares dostępna w czterech rodzinach: 800, 700, 600 oraz 500 w latach 1996 – 2005. Szeroki zakres mocy, w jakim oferowane były maszyny pozwalał na wybór ciągnika idealnie dostosowanego do własnych potrzeb oraz preferencji. Każdy z ciągników z tej serii napędzany jest jednostkami John Deere. Jednocześnie różnią się one, jeśli chodzi o zastosowany typ przekładni.

Ciągniki Renault mają niezwykle przestronną kabinę, która zapewnia operatorowi komfortowe warunki pracy. Wygodne siedzenie, które skutecznie tłumi drgania oraz spore siedzisko dla pasażera to jedynie niewielki wycinek tego, o co zatroszczył się producent. Niewątpliwym plusem jest obsługiwana manualnie klimatyzacja, dzięki której nawet w upalne dni operator ma zagwarantowaną bezpieczną pracę nie obciążającą zbytnio organizmu.

Firma Renault to wysokiej klasy ciągniki, które doskonale sprawdzają się w pracach polowych. Modele używane gwarantują komfort, bezpieczeństwo. Są trwałe i naprawdę solidne. Do tego nie trzeba za nie płacić zbyt wiele – przystępne ceny sprawiają, że na używany ciągnik marki Renault może pozwolić sobie niemalże każdy polski rolnik.

Tematy: