Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Ciągnik rolniczy - Valtra T234

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Valtra T234 zdobyła prestiżową nagrodę wzornictwa Red Dot w kategorii Wzornictwa Przemysłowego (Red Dot Award: Product Design 2016). Konkurs Red Dot Design jest największym na świecie i najbardziej cenionym konkursem w branży wzornictwa przemysłowego. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 5200 produktów z 57 krajów, nad którymi pochyliło się jury złożone z 41 niezależnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa z całego świata.

 


W imieniu całej firmy Valtra pragnę wyrazić dumę z wyróżnienia nas najbardziej znaną i cenioną na świecie nagrodą w dziedzinie wzornictwa” – ogłosił Jari Rautjärvi, AGCO Vice President odpowiedzialny za markę Valtra na świecie. „Nagroda stanowi dowód uznania dla wysokiego poziomu fińskiego wzornictwa, innowacyjności i jakości”.

Valtra serii T4

Valtra serii T4 jest owocem siedmiu lat prac badawczo-rozwojowych. Jest to także pierwszy produkt w całkowicie nowej generacji modeli łączącej w sobie najnowsze innowacje techniczne i nową stylistykę produktu. Oprócz stworzenia nowych, czystych linii zewnętrznych, priorytetem prac projektowych były walory użytkowe, ergonomia, bezpieczeństwo, trwałość, łatwość serwisowania i wydajność sprzętu.

Nasza systematyczna koncentracja na wzornictwie przemysłowym, która rozpoczęła się wiele lat temu, teraz przynosi owoce. Dzięki temu nasza nowa generacja traktorów optymalnie uwzględnia potrzeby użytkownika jeszcze lepiej niż wcześniej i tworzy produkt światowej klasy. Zdobycie nagrody Red Dot stanowi również potwierdzenie nadzwyczaj silnego ducha pracy zespołowej, jaki przyświecał nam przez cały okres realizacji projektu rozwojowego i udzielił się wszystkim jego członkom. Bez niego osiągnięcie takiego sukcesu nie byłoby możliwe” – wypowiada się Kimmo Wihinen, Design Manager w Valtra i zarazem główny projektant Serii T4.

Valtra serii T4 (wewnątrz)

Valtra ma długą tradycję, bo sięgającą lat 1960-tych, stosowania w swoich produktach nowoczesnych rozwiązań projektowych. Dzięki ich zastosowaniu traktory nie tylko przyciągały wzrok atrakcyjnym wyglądem, lecz również zapewniały większy komfort pracy obsługującym je operatorom i osiągały lepsze wyniki. Na przestrzeni dziesięcioleci kluczowe zasady skandynawskiego wzornictwa przesądziły o rozwoju cenionej marki Valtra utożsamianej z wysoką jakością.

Od momentu wejścia na rynek, czwarta generacja traktorów Valtra odnotowuje sukcesy sprzedażowe i może poszczycić się wieloma międzynarodowymi nagrodami i wyróżnieniami. Seria N4 uzyskała tytuł Maszyny Roku 2016 i zdobyła nagrodę Golden Tractor for the Design 2016 r., natomiast Seria T4 - miano Maszyny Roku 2015. Valtra ostatnio została wyróżniona nagrodą Red Dot w 2011 r. za koncepcję przyszłościowego ciągnika ANTS.

Początki konkursu Red Dot datują się na lata 1950-te, a nagrody przyznaje się w trzech kategoriach: Produkt (Product Design), Komunikacja (Communication Design) i Koncept (Design Concept). Laureaci nagrody Red Dot za rok bieżący zostaną przedstawieni już 4 lipca w Aalto Theatre w Essen w Niemczech.

 

 

 

http://www.valtra.pl/

 

Tematy: