Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

• Silniki Cursor o dużej mocy marki FPT Industrial, spełniające rygorystyczne normy emisji Tier 4A, w których zastosowano technologię SCR ECOBlue™ zapewniają szybszą reakcję w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem paliwa
• Lekkie, 12 i 14-metrowe aluminiowe hedery zmniejszające obciążenie maszyny i ugniatanie gleby, co przekłada się na większą niezawodność
• System SmartTrax™ zmniejszający naciski na glebę, zwiększający stabilność i przyczepność do podłoża

 

Gama kombajnów CR marki New Holland CR została wyróżniona tytułem "Maschine des Jahres 2012 - Maszyna Roku 2012" przez komitet składający się z dziennikarzy reprezentujących najbardziej prestiżowe europejskie czasopisma branżowe. Celem tego wyróżnienia jest wybranie modeli przeznaczonych do dystrybucji na rynku, w których bogactwo innowacji technologicznych przekłada się na natychmiastowe korzyści praktyczne dla rolników. Jury było szczególnie pod wrażeniem efektywnych silników Tier 4A, super-lekkich hederów oraz awangardowego systemu SmartTrax™.

 

Silniki Cursor o dużej mocy marki FPT Industrial, spełniające rygorystyczne normy emisji Tier 4A, w których zastosowano silniki z technologią SCR ECOBlue™, zapewniają szybszą reakcję w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem paliwa

System selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) ECOBlue™, zastosowany w celu spełnienia wymogów norm emisji Tier 4A, został opracowany we współpracy z firmą FPT Industrial.

System SCR zapewnia również znaczne korzyści pod względem osiągów. Nowa gama CR osiąga podczas zbiorów maksymalną moc rzędu 449-571 KM, co oznacza, że operator ma do dyspozycji pełną moc, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom i plonom. Modele o największej mocy, czyli CR9080 i CR9090, wyposażone są w silniki Cursor 13, w modelach CR8080 i CR9070 stosowane są silniki Cursor 10 o pojemności 9,8 litra, natomiast w modelu CR8070 montowany jest silnik Cursor 9 Common Rail o pojemności 8,7 litra.

Dzięki zastosowaniu technologii SCR ECOBlue™ zużycie paliwa znacznie spadło (nawet o 10%) przy równoczesnym zużyciu roztworu AdBlue na poziomie zaledwie 5% i zmniejszonej prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1600 obr./min. podczas jazdy po drodze z prędkością do 30 km/godz.

Lekkie, 12 i 14-metrowe aluminiowe hedery zmniejszające obciążenie maszyn i ugniatanie gleby, co przekłada się na większą niezawodność

Aby zwiększyć wydajność zbiorów i zaspokoić popyt na jeszcze większe hedery minimalizujące liczbę przejść w polu, począwszy od roku 2013 w całej gamie CR wprowadzone zostaną całkiem nowe 12 i 14-metrowe aluminiowe hedery Varifeed™. Ten super-lekki heder zmniejsza ugniatanie gleby, optymalizując tym samym plony, jak również zmniejsza obciążenie kombajnu, zwiększając dodatkowo jego już imponującą niezawodność.

System SmartTrax™ zmniejszający naciski na glebę, zwiększający stabilność i przyczepność do podłoża

Firma New Holland opracowała w swoich zakładach zupełnie nowy system SmartTrax™, stanowiący idealne dopełnienie kombajnów CR. Trójkątna konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby zmniejszała nacisk na glebę nawet o 57%, co stanowi imponujący wynik w porównaniu do maszyn kołowych, a równocześnie zapewniała większą stabilność, równocześnie zachowując zwrotność kombajnów poruszających się na oponach. System SmartTrax™ charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością, co zapewnia przenoszenie maksymalnej siły uciągu do podłoża. Oddzielny napęd i koła napinające zapewniają maksymalną prostotę, co przekłada się na większą wydajność mechaniczną, niezawodność i mniejsze opory toczenia. Automatyczny pas napinający przez cały czas utrzymuje idealne napięcie, zapewniające maksymalną przyczepność do podłoża.

“Najnowsza generacja kombajnów CR reprezentuje sobą najnowsze osiągnięcia w technologii zbiorów i ustanawia nowy punkt odniesienia dla naszych klientów, jeżeli chodzi o wydajność i efektywność zbiorów. powiedział Franco Fusignani, Prezes firmy New Holland Agriculture, odbierając nagrodę. Kontynuując swoją wypowiedź, dodał: “Ta nowa gama nadal oferuje inteligentne innowacje zwiększające zrównoważenie rolnictwa, zarówno pod kątem emisji, jak i ugniatania gleby, równocześnie zapewniając wiodącą w branży jakość ziarna i słomy w połączeniu z niezrównanym komfortem operatora."

Tematy: