Słownik rolniczy

Technika rolnicza, Urządzenia i Maszyny dla rolnictwa, Ciągniki, Części - Artykuły, Porady

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

technologia, a wydajność mleczna

Do najważniejszych czynników wpływających na zyski z hodowli i ogólną opłacalność produkcji zalicza się wydajność mleczna krów. Jest kilka sposobów na to, by ją zwiększyć. W procesie tym pomaga nowoczesna technologia.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

maszyna rolnicza

Do przejścia z uprawy płużnej na bezorkową potrzebne są odpowiednie maszyny, w tym zwłaszcza kultywator rolniczy. Jaki rodzaj łap/zębów sprawdzi się najlepiej w takim sprzęcie? Co jeszcze warto wiedzieć o konstrukcji kultywatora bezorkowego? Od czego zależy cena kultywatora używanego i jakie marki są szczególnie popularne na rynku wtórnym? Podpowiadamy, czym powinien wyróżniać się sprzęt do uprawy bezorkowej.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

ciagniki rolnicze Rolnex

Odpowiednie przygotowanie parku maszyn w gospodarstwie rolnym to klucz do osiągnięcia przez nie wysokiej wydajności i satysfakcjonującej produkcji. Oczywiście podstawowe wyposażenie w tym sektorze stanowią ciągniki rolnicze. Pozwalają na wykonywanie wielu codziennych prac. Jednym ze sprawdzonych dostawców traktorów na polskim rynku jest hurtownia Rolnex. Oferuje nie tylko gotowe maszyny, ale również części do ciągników rolniczych. To innowacyjne rozwiązania, które stanowią przyszłość w rolnictwie.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

maszyna rolnicza

Zakup w sklepie internetowym części do maszyn rolniczych może okazać się idealnym wyborem. Po pierwsze do wyboru najlepszego rozwiązania dojdzie błyskawicznie. Nie musimy nigdzie wychodzić, tylko dobieramy sprawdzoną część. Najważniejsze jednak w tym całym procesie jest to, aby skorzystać z usług sprawdzonego sklepu. Pozwoli to nam później na zaoszczędzenie rozczarować oraz niepotrzebnych nerwów. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, kupując części do maszyn rolniczych.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

siłowniki hydrauliczne w maszynach rolniczych

Jeśli interesuje Cię wykorzystanie siłowników hydraulicznych w maszynach rolniczych, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Czym są silniki hydrauliczne?
  2. Siłowniki hydrauliczne teleskopowe w maszynach rolniczych
  3. Jakie zastosowanie ma siłownik hydrauliczny w rolnictwie?

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

części wymienne do ciągnika rolniczego

Maszyny rolnicze, w tym również ciągniki John Deere, podlegają dużym obciążeniom, dlatego należy regularnie poddawać je przeglądom. Stały monitoring stanu działania urządzenia pozwoli w porę wychwycić, że konkretna część się zużyła i wymaga szybkiej wymiany. Gdzie szukać używanych części wymiennych do ciągnika rolniczego John Deere?

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

maszyny rolnicze

W okolicach Warszawy oraz w samej Warszawie przed każdym otwierają się nowe, wyjątkowe możliwości. Również osoby, które pracują i rozwijają się w branży rolniczej mogą wiele rzeczy tam znaleźć. Jasne jest, że aby móc w odpowiedni sposób uprawiać rolę oraz prowadzić gospodarstwo, trzeba wyposażyć się w nowoczesne i starannie wykonane maszyny, które będą bezawaryjnie pracowały i wspierały rolnika w trudach dnia codziennego. Jakie dokładnie produkty sprawdzą się najlepiej?

  1. Maszyny marki Ursus - jakie warto mieć?
  2. W jaki sposób wybrać najlepsze ciągniki rolnicze?
  3. Jakie produkty Ursus są oferowane?

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Konieczność dokupienia dodatkowego sprzętu do swojej firmy lub jej wyposażenia od zera generuje duże koszty. Nie jest to jednak proces, na którym warto oszczędzać – im lepsza jakość maszyny, tym większa wydajność jej pracy, a tym samym działania całego zakładu. By zachować równowagę między potrzebą maksymalnego ograniczenia kosztów, a zakupienia sprzętu wysokiej jakości, najlepiej jest postawić na odnowione używane maszyny przemysłowe. Czym są i gdzie można je kupić? Wyjaśniamy!

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

ciągnik rolniczy

Ponad 90% rolników, planując kupno ciągnika rolniczego, zwraca uwagę na moc maszyny, która powinna być dopasowana do potencjału produkcyjnego gospodarstwa i charakteru prac. Na rynku wtórnym wśród traktorów na sprzedaż o maksymalnej mocy 150-200 kW (204-272 KM) godne polecenia są między innymi modele T7.270, T7.245, T7.220 i T7.210 marki New Holland. Sprawdź, co oferują, czym się od siebie różnią i gdzie kupisz takie używane ciągniki rolnicze w dobrych cenach.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

przystawka do kukurydzy maszyny

Kombajn wyposażony w uniwersalną przystawkę do kukurydzy umożliwia szybki i sprawny zbiór kukurydzy na ziarno. Mechanizacja poprawia komfort pracy rolnika, ale przede wszystkim pozwala obniżyć koszty produkcji rolnej i poprawia jej wydajność. Dowiedz się, czym jest heder do kombajnu do kukurydzy.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze muszą być w gotowości do pracy. Dlatego ich stan techniczny powinien być doskonały. Każda awaria przyczynia się do kosztownych opóźnień — a tego przecież nie chcemy. Warto więc przed sezonem dobrze przygotować je do pracy, wymieniając przy tym niektóre części. Sprawdźmy, gdzie je kupić w dobrej cenie?

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

agrihandler

Planujesz wyposażenie mleczarni albo jej unowocześnienie? Jeżeli do tej pory nie myślałeś i zakupie ładowarki teleskopowej, to czas na uwzględnienie jej w planie swojej inwestycji. Dlaczego to takie ważne? Bo ta maszyna okaże się ogromnym wsparciem w codziennych pracach gospodarczych. Jest przydatna zwłaszcza na etapie zbierania siana i innych płodów rolnych, w celu wykarmienia trzody chlewnej oraz bydła.

Więcej…

Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Jaki olej do filtra powietrza w ciągniku

Zastanawiasz się jaki olej do filtra powietrza w ciągniku najlepiej wybrać? Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na ten temat. Wiele osób zapomina o tym elemencie i bagatelizuje jego wpływ na ogólne działanie maszyny. Prawdopodobnie jest to spowodowane faktem, że filtr powietrza stosunkowo rzadko ulega uszkodzeniu. Warto jednak podkreślić, że w momencie, gdy ten komponent wywoła awarię, będziemy zmuszeni do przeprowadzenia remontu silnika, a co za tym idzie - poniesiemy duże koszty naprawy. Co warto wiedzieć na ten temat? Jaki olej do filtra powietrza w ciągniku wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu. Zapraszamy do lektury!

Więcej…