Słownik rolniczy

Porady dla rolników

hala rolnicza

Z prowadzeniem działalności rolniczej wiążą się liczne wyzwania logistyczne. Majątek rolny musi być przede wszystkim wyposażony w profesjonalne zabudowania gospodarskie, niezbędne dla uprawy roli, zbioru płodów, magazynowania zapasów czy hodowli zwierząt. Aby utrzymać możliwości produkcyjne i zachować porządek, warto zainwestować w nowoczesne hale rolnicze. Kompleksową obsługę w tym zakresie oferuje przedsiębiorstwo GLOB-STAL, dbając o szczegółową koncepcję, profesjonalny projekt i sprawną budowę.

 

Kompleksowa obsługa

Firma GLOB-STAL odznacza się wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu elementów infrastruktury dla branży rolniczej i segmentu hodowlanego. Hale przygotowywane przez specjalistów spełniają restrykcyjne przepisy prawne, a także bazują na innowacyjnych technologiach. Wszystko to przekłada się na dużą wytrzymałość obiektów oraz ich optymalną izolacyjność. Firma zajmuje się opracowywaniem dokumentacji architektonicznej i konstrukcyjnej z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb. Hale rolnicze w takiej formie można wykorzystać jako garaże, magazyny, zadaszenia czy wiaty, a nawet budynki inwentarskie do przechowywania żywych zwierząt. Każdy projekt powstaje w oparciu o ścisłe wytyczne klienta, włącznie z przeznaczeniem obiektu, wymaganiami wytrzymałościowymi czy klasą izolacji. Gotowe hale są nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale też przystosowane do dowolnej adaptacji i zagospodarowania.

Innowacyjne technologie

Projektowanie hal rolniczych zakłada wykorzystanie wysokiej klasy technologii, włącznie z różnymi rodzajami izolacji termicznej - za pomocą wełny mineralnej, PIR czy systemu membranowego. W projekcie uwzględniane są też wszystkie detale wykończeniowe, takie jak obróbki dachowe, instalacja systemów odpływowych czy montaż stolarki otworowej. Hale dla rolnictwa firmy GLOB-STAL charakteryzują się dobrze zaplanowanym rozłożeniem przyłączy do korzystania z prądu, wody i mediów, co skraca czas gotowości obiektu do rozpoczęcia działalności. Poszczególne budynki spełniają standardy norm budowlanych PN-EN, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo eksploatacji przez wiele lat. Ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych konstrukcji można zapoznać się na stronie: https://glob-stal.pl/hale-stalowe/rolnicze/. Firma przygotowuje chociażby hale przystosowane do wykorzystania jako magazyny zbożowe, kurniki, chlewnie, obory, garaże czy wiaty na maszyny rolnicze.

 

hala rolnicza na traktor

Zalety i korzyści

Hala rolnicza wyprodukowana z elementów stalowy stanowi bardzo korzystną alternatywę dla tradycyjnego budynku murowanego. Konstrukcja modułowa i zastosowanie komponentów modułowych sprawiają, że gotowy obiekt można wznieść wyjątkowo szybko oraz przy ograniczonych kosztach inwestycyjnych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również mobilność. Halę można łatwo rozmontować i przetransportować w inne miejsce, co ma szczególne znaczenie na etapie rozwoju firmy czy zmiany lokalizacji siedziby. Rozwiązania proponowane przez GLOB-STAL są optymalnie przystosowane do dynamicznych zmian zachodzących w branży rolniczej, które wynikają z przyrostu inwentarza czy potrzeby separacji konkretnych grup zwierząt w wyniku choroby.

Sprawna realizacja

Projektowanie i wznoszenie hal rolniczych jest złożonym i wieloetapowym procesem, dlatego specjaliści GLOB-STAL dbają o usprawnienie całej inwestycji oraz gwarantują klientom wsparcie przy formalnościach oraz na etapie odbioru końcowego. Przed rozpoczęciem prac terenowych następuje weryfikacja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, bądź też przygotowanie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Projekt jest następnie realizowany zgodnie z wytycznymi inwestora. Firma nadzoruje produkcję każdego elementu prefabrykowanego we własnym zakładzie, a następnie dostarcza gotowe komponenty na plac budowy oraz sprawnie łączy je w gotową całość. Poszczególne części hali rolniczej powstają przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii CNC, co przekłada się na idealne spasowanie prefabrykatów oraz stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Tematy: