Słownik rolniczy

Porady dla rolników

instalacje kwasoodporne

PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne to renomowane przedsiębiorstwo o wieloletnim doświadczeniu w produkcji przemysłowych zbiorników ze stali nierdzewnej. Historia firmy sięga roku 1989, kiedy to powstał Zakład Remontowy Instalacji Przemysłowych. Od tamtego czasu firma wyrosła na lidera w branży produkcji zbiorników nierdzewnych i zdobyła uznanie klientów zarówno w Polsce, jak i Europie.

 

Jakość i certyfikaty

PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne to synonim najwyższej jakości wykonania. Firma posiada certyfikat zakładu spawalniczego zgodnie z normą DIN EN ISO 3834-3. Ponadto posiada uprawnienia TÜV Nord do produkcji zbiorników ciśnieniowych zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej 2014/68/EU oraz wytycznymi AD2000. Dodatkowo, firma wdrożyła własny system zarządzania jakością, co przekłada się na pewność, że każdy projekt jest realizowany zgodnie z najwyższymi standardami. PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne wykonuje zbiorniki na materiały łatwopalne i niebezpieczne pod nadzorem UDT, zapewniając bezpieczeństwo ich stosowania.

Produkcja i zastosowanie

Firma PIKO specjalizuje się w produkcji zbiorników ze stali kwasoodpornej, a jej obszar działalności obejmuje wiele gałęzi przemysłu. Współpracuje zarówno z przedsiębiorstwami krajowymi, jak i międzynarodowymi, a liczne pozytywne opinie klientów świadczą o doskonałej jakości wykonanych prac.

Zbiorniki przemysłowe PIKO znalazły zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, włączając przemysł spożywczy, browarniczy, spirytusowy, chemiczny, farmaceutyczny, kosmetyczny i budowlany. Firma jest elastyczna i gotowa dostosować się do potrzeb klienta, wykonując zbiorniki na podstawie dostarczonej dokumentacji projektowo-konstrukcyjnej lub opracowując własną dokumentację.

Zbiorniki dla przemysłu spożywczego

Jednym z wyróżniających się obszarów działalności PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne jest produkcja zbiorników ze stali kwasoodpornej dla przemysłu spożywczego. Firma współpracuje z przetwórniami owocowo-warzywnymi, producentami napojów, oleju, a także z browarami, winiarniami oraz producentami maszyn i urządzeń z branży mleczarskiej. Zbiorniki PIKO odgrywają kluczową rolę w liniach technologicznych do produkcji masła, margaryny, lodów oraz do przechowywania i magazynowania różnych substancji, zapewniając spełnienie surowych standardów branżowych.

Nietypowe rozwiązania i satysfakcja klientów

PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne podejmuje się również wykonania nietypowych urządzeń dla przemysłu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, firma jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom. PIKO realizuje nietypowe zamówienia, zapewniając satysfakcję klientów i dostarczając urządzenia dostosowane do unikalnych potrzeb przemysłowych. Produkcja zbiorników ciśnieniowych i zbiorników bezciśnieniowych ze stali nierdzewnej pozostaje głównym profilem działalności firmy PIKO Przemysłowe Instalacje Kwasoodporne, a jej zaangażowanie i jakość wykonania przyciągają klientów z całej Europy.

Tematy: