Słownik rolniczy

Porady dla rolników

zbiornik na deszczówkę

Coraz więcej mówi się o energiach odnawialnych. Elektryczność pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych czy ciepło emitowane z promienników podczerwieni to nie wszystkie opcje, na jakie możesz się zdecydować. Nowoczesne systemy odprowadzania wody deszczowej również dają nadzieję na odciążenie portfela.

 

Miesięczne rachunki potrafią zaskoczyć swoją wysokością. Warto więc szukać sposobów na redukcję kosztów. Zbiornik na deszczówkę pomoże Ci w optymalnym zarządzaniu wydatkami. W tym artykule przyjrzymy się specyfice tej instalacji – w zakresie czysto ekonomicznym.

Typy systemów zagospodarowania wody deszczowej

Łatwo wymienić kilka sposobów efektywnego odzyskiwania wody deszczowej. Często wybiera się instalację, która zbiera opad z dachu budynku. Ciecz zostaje następnie przekierowana do specjalnego zbiornika – w zależności od Twoich preferencji – zainstalowanego na ziemi lub pod powierzchnią gruntu.

Istnieją dwa podstawowe typy, jeśli chodzi o systemy odprowadzania wody deszczowej. Pierwszym z nich jest wariant ogrodowy umożliwiający wykorzystanie deszczówki do nawadniania ogrodu i innych prac związanych z terenem zielonym. To całkowicie bezpieczne rozwiązanie, ponieważ w razie przepełnienia zbiornika, kanał odpływowy kieruje nadmiar wody do kanalizacji deszczowej.

Systemy ogrodowe są idealne dla właścicieli pięknych trawników czy przydomowych upraw kwiatowych, warzywnych lub owocowych. Dbałość o odpowiednie nawodnienie roślin potrafi przecież znacząco podnieść rachunki za wodę, jeśli korzystamy z wodociągów. Zbiornik na deszczówkę zniesie konieczność wykorzystywania wody z kranu.

Drugim rodzajem jest system zbierania wody deszczowej przeznaczonej do użycia w gospodarstwach domowych, obiektach komercyjnych oraz użyteczności publicznej. Doskonałymi przykładami są tutaj hotele, placówki medyczne czy stacje benzynowe.

Gdzie możesz wykorzystać deszczówkę?

Deszczówka nie nadaje się do picia, zatem nie możesz wykorzystać zgromadzonej wody w tym celu. Co jednak możesz i powinieneś zrobić, to wykorzystać ją do prania, mycia samochodu czy spłukiwania toalety. Jeśli porównasz rachunki za wodę, zobaczysz, jak wielkie oszczędności przynosi użycie wody deszczowej.

Korzystanie z cieczy opadowej pozwala zredukować koszty np. utrzymania zieleni w nienagannym stanie. Warto również dodać, że korzystne pH deszczówki świetnie sprawdza się w praniu – odzież wyciągnięta z pralki będzie znacznie bardziej miękka i odświeżona. Każdy, kto boryka się z problemem twardej wody, wie, że ma to negatywny wpływ na ubrania. Użytkowanie wody opadowej eliminuje ten problem.

Systemy odprowadzania wody deszczowej w sklepie Profesjonalne Nawadnianie

Profesjonalne Nawadnianie to sklep, w którym asortyment został dobrany z myślą zarówno o osobach fizycznych, jak i rolnikach czy hodowcach. Przedstawiciele firmy dołożyli wszelkich starań, aby proponować wyłącznie najwyższej jakości rozwiązania i komponenty. Sprawdź sam ofertę sklepu i wybierz  zbiornik na deszczówkę wraz z niezbędnymi częściami do instalacji na  https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/zbiorniki/zbiorniki-na-deszczowke/2-445.

Tematy: