Słownik rolniczy

Porady dla rolników

GPS w traktorze

Monitoring GPS pojazdów staje się coraz popularniejszy. Początkowo korzystały z niego głównie firmy transportowe, następnie osoby prywatne, a dziś lokalizatory coraz częściej są też montowane w maszynach rolniczych. Jakie korzyści zapewnia GPS do traktora? Poznaj 5 powodów, dla których warto w niego zainwestować!

 

  1. GPS do traktora umożliwia zdalną kontrolę prac polowych

GPS do traktora to urządzenie wykorzystujące technologię doskonale znaną z systemów nawigacji samochodowej. Zamiast jednak wyznaczać trasy, przesyła informacje o lokalizacji maszyny do systemu. Ich odbiór jest natomiast możliwy za pomocą specjalnej aplikacji, z dowolnego miejsca przy użyciu urządzenia z dostępem do internetu. GPS do traktora umożliwia więc zarówno weryfikację lokalizacji ciągnika na bieżąco, jak i przeglądanie danych archiwalnych. Dzięki temu umożliwia zdalną kontrolę prac polowych oraz ułatwia planowanie kolejnych zadań.

  1. GPS do traktora to większa precyzja prac

Dzięki temu, że namierzanie GPS jest obecnie bardzo dokładne, urządzenie do lokalizacji może również pomóc w precyzyjnym realizowaniu prac polowych. Może to mieć ogromne znaczenie np. przy wysiewie, nawożeniu czy opryskach. Korzystając z danych dostarczanych przez GPS do ciągnika, nie pomylisz się przy realizacji tego typu zadań i upewnisz się, że zostały przeprowadzone na całym wyznaczonym obszarze.

  1. GPS do traktora pomaga Ci oszczędzać!

Ułatwienie w realizacji precyzyjnych prac może się natomiast bezpośrednio przekładać na oszczędności. Dzięki wsparciu systemu GPS do traktora możesz obniżyć zużycie materiału siewnego, nawozów czy środków ochrony roślin. Wygodne planowanie prac i kontrola nad ich realizacją pomagają również w oszczędzaniu paliwa. Wszystko to sprawia, że inwestycja w GPS do ciągnika może być bardzo opłacalna – szczególnie, że nie jest wcale kosztowna!

 

GPS do traktora lub innych maszyn rolniczych pozwala lepiej planować i realizować różnego rodzaju prace, a tym samym oszczędzać czas i pieniądze!

  1. GPS do traktora poprawia bezpieczeństwo

GPS do traktora może również pomóc w poprawie bezpieczeństwa, które jest bezcenne. Dzięki lokalizatorowi można m.in. odnaleźć maszynę w razie jej kradzieży lub niepowołanego użycia. W razie jakiejkolwiek nieprzewidzianej sytuacji podczas zdalnej kontroli prac polowych również z łatwością odnajdziesz ciągnik, aby zareagować. Aby korzystanie z funkcji bezpieczeństwa było jeszcze wygodniejsze, wiele systemów GPS do traktora ma funkcję alertów (powiadomień), które można personalizować zgodnie ze swoimi potrzebami.

  1. GPS do traktora nie kosztuje wiele

Zastanawiasz się, czy to się w ogóle opłaca? Odpowiedź jest w zasadzie niepodważalna. GPS do traktora oferuje liczne korzyści, które pomogą Ci pracować sprawniej, bezpieczniej i wygodniej. Jednocześnie jego instalacja i użytkowanie wcale nie kosztują wiele. Na rynku dostępne są bardzo proste, a jednocześnie rozbudowane pod względem funkcji urządzenia, których zakup kosztuje zaledwie 200 – 300 zł. Abonament (niezbędny do korzystania z transmisji danych) to często jedynie ok. 100 zł. Co więcej, GPS do ciągnika możesz zamówić z dostawą, bez wychodzenia z domu, a montaż można przeprowadzić samodzielnie w zaledwie kilka minut. GPS do traktora to zatem rozwiązanie, na które może sobie pozwolić każdy!

Tematy: