Słownik rolniczy

Porady dla rolników

zbiorniki, ciągnik

Zbiorniki na paliwo muszą mieć stosowne atesty, bo tego wymagają przepisy. Stacjonarne i mobilne występują w różnych pojemnościach, więc zakup trzeba uzależnić od własnych potrzeb. Podczas wyboru warto kierować się renomą producenta.

 

Jakie zbiorniki na paliwo spełniają wymogi, określone w przepisach?

Do magazynowania oleju napędowego na stacji paliw przeznaczone są pojemniki, wytwarzane zgodnie z wymogami, określonymi w przepisach. Dopuszczane są zbiorniki dwupłaszczowe zapewniające szczelność i wyposażone w akcesoria oraz w systemy bezpieczeństwa. Warto wybierać produkty od sprawdzonych firm, cieszących się renomą. Jeśli poszukujecie Państwo produktów, posiadających atesty i spełniających konstrukcyjne wymogi, to markowe zbiorniki na paliwo, dostępne są w kilkunastu pojemnościach.

Pojemniki na olej opałowy zostały wyposażone w dystrybutory paliwa z wężem wydawczym, który zakończony jest pistoletem i licznikiem. Można dokupić system do zwijania węża, a także mocniejszą pompę. W każdym opisie produktu znajdziecie informacje na temat dodatkowych akcesoriów do zbiornika oleju napędowego. Można je wykorzystywać także na placach budowy, w tartakach, gospodarstwach rolnych czemu służą plastikowe zbiorniki na nawozy oraz wszędzie tam, gdzie utrudniony jest dostęp do paliwa, ponieważ zbiorniki jednopłaszczowe są mobilne i kompaktowe.

Jakie pojemności mają zbiorniki paliwowe?

Mobilne zbiorniki na paliwo występują w różnych pojemnościach – 1000 l, 2500 l i 9000 l, co pozwala wybrać odpowiedniej wielkości produkt. Decyzję o zakupie, trzeba uzależnić od zapotrzebowania na olej i odległości do najbliższego dystrybutora oraz kosztów związanych z koniecznością stosowania czujnika przecieku. Tego rodzaju pojemniki podlegają dozorowi technicznemu. Warto zaznaczyć, że 2500 l i mniejsze są objęte uproszczonym, natomiast do 15000 l – ograniczonym, a większe – pełnym.

Zbiornik dwupłaszczowy– Fortis X-Tank przeznaczony do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego, jest dużej pojemności, wynoszącej: od 2500 l do 5000 l. Z kolei Swimer Tank wykorzystuje się do tankowania pojazdów oraz maszyn z silnikami wysokoprężnymi. Mobilny model – Swimer mobi 5s jest wygodnym rozwiązaniem do stałego uzupełniania paliwa, dostępnym w pojemnościach od 200 l do 400 l. Jeśli poszukujecie produktu do transportu wózkiem widłowym i mobilnej dystrybucji cieczy, to sprawdzi się zbiornik paliwowy – Swimer mobi 5s Blue.

Jakie zbiorniki na paliwo gwarantują doskonałą eksploatację?

Do przechowywania nawozów płynnych służą zazwyczaj zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego, ze względu na właściwości antykorozyjne i odporność na promieniowanie słoneczne, deszcz i śnieg. Sprawdzają się zbiorniki elastyczne na rsm jednopłaszczowe oraz dwupłaszczowe, ponieważ gwarantują szczelność i wytrzymałość. Wytwarzane są metodą formowania rotarcyjnego, więc nie mają szwów ani żadnych łączeń. Waterspec oferuje modele od sprawdzonych marek: Fortis, Kingspan i Swimer, o pojemnościach od 1500 l aż do 22000 l.

Produkt można dodatkowo wyposażyć w linię napełniającą, przydatną w wysokich zbiornikach oraz w pompę, do przewożenia magazynowanego płynu do natryskiwacza. W przypadku przechowywania większych ilości nawozów jest możliwość łączenia bakteryjnie, zbiorników. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujecie Państwo jeszcze większe pojemności, a tym samym i możliwości zakupu tańszego nawozu. Dodatkowo oszczędzacie na kosztach transportu. Zamiast każdorazowo płacić za przewóz cysterną, zdecydowanie korzystniej jest magazynować nawóz, a usługę zlecić dopiero przy pełnej pojemności pojazdu.

Tematy: