Słownik rolniczy

Porady dla rolników

fotowoltaika dla rolnika

Głównym celem prowadzenia działalności gospodarczej jest zysk – to żadna tajemnica i podstawy założeń gospodarki kapitalistycznej. Można go osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszy to zwiększenie przychodu, a drugi to zmniejszenie wydatków. Jeśli chodzi o ten drugi aspekt, to koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego mogą być bardzo wysokie, bo to zwykle energochłonny biznes. Aby temu zaradzić, trzeba szukać nowoczesnych i wydajnych rozwiązań – takich jak instalacje fotowoltaiczne.

 

Rozwiązaniem jest OZE

Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) jest ze wszech miar krokiem w dobrym kierunku. Zmniejszają one otrzymywane rachunki oraz dbają o środowisko, a przy tym istnieje wiele możliwości pozyskania finansowania na nie. Do kategorii takich źródeł zaliczamy fotowoltaikę, pompy ciepła czy magazyny energii. Panele fotowoltaiczne mogą być instalowane na dachach budynków, jak i występować w formie farm fotowoltaicznych bliżej gruntu. Fotowoltaika dla rolnika to idealny sposób na pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych. Dzięki temu można uniknąć rachunków za prąd i wygenerować własną energię, która jest niezwykle cenna w gospodarstwie domowym. Ponadto fotowoltaika dla rolnika ma bardzo dużo zalet, które warto wziąć pod uwagę. Po pierwsze, jest to środek ochrony środowiska, ponieważ nie emituje się żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Po drugie, fotowoltaika dla rolnika to inwestycja, która szybko się zwróci, a jej eksploatacja jest niezwykle prosta i bezpieczna.

Istotnym aspektem jest skorzystanie z usług sprawdzonej firmy, która podejdzie do sprawy profesjonalnie. Przeprowadzi odpowiedni audyt i przygotuje najlepsze rozwiązanie projektowe. Klient nie może też pozostać sam w aspekcie pozyskiwania dofinansowania. Kwestią równie ważną są najlepsze jakościowo komponenty oraz fachowa usługa montażu, a także późniejsza usługa serwisowa. To wszystko oferuje firma E.ON Foton Sp. z o.o. Więcej informacji odnośnie fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych mogą Państwo znaleźć na stronie: https://eonfoton.pl/dla-gospodarstw-rolnych.

Korzyści płynące z wykorzystania technologii fotowoltaicznych

Gospodarstwa rolne stale się rozwijają. Jest to równoznaczne z coraz większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Zestawiając to z ciągle rosnącymi cenami prądu, trzeba szukać efektywnych rozwiązań. Fotowoltaika to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów energetyki. W ciągu ostatnich kilku lat inwestycje w fotowoltaikę przekroczyły 100 miliardów dolarów rocznie. Według szacunków Międzynarodowej Agencji Energetycznej do 2030 roku fotowoltaika może stanowić nawet 20% całkowitej produkcji energii na świecie.Fotowoltaika ma wiele korzyści dla środowiska naturalnego i lokalnych społeczności. Przede wszystkim jest to źródło energii odnawialnej, co oznacza, że nie wyczerpie się ono nigdy.

Można wymienić kilka korzyści, jakie dają nam OZE:

  • obniżenie rachunków za prąd,
  • refundacja kosztów poniesionych na inwestycje w OZE (nawet do 20%),
  • ulgi podatkowe dla rolników (nawet 25%),
  • wykorzystanie nieużywanych obiektów na terenie gospodarstwa,
  • poprawa wizerunku gospodarstwa rolnego.

Jak więc widać, inwestycja w OZE może przynieść bardzo wiele korzyści. Trzeba to jednak robić z głową i odpowiednim partnerem, takim jak E.ON Foton.

Tematy: