Słownik rolniczy

Porady dla rolników

pasza dla kur niosek

 

Kury nioski to najchętniej chowane zwierzęta w przydomowych gospodarstwach. Trudno się dziwić, że osoby posiadające kawałek ziemi, chcą mieć jaja od kur wyhodowanych we własnych zagrodach. Posiadając własną hodowlę mamy pewność, że kury mają dostęp do porośniętych roślinnością wybiegów a jaja są świeżo zebrane oraz posiadają niepowtarzalny smak. Aby kury niosły długo, a jaja były duże, należy zadbać o ich odpowiednie żywienie. Pasza dla kur zagrodowych zajmuje szeroki sektor rynku, dlatego przy wyborze odpowiedniego produktu należy zwrócić uwagę na wysoką wartość komponentów. Ekoplon posiada własne laboratorium przyzakładowe, które kontroluje używane surowce i jakość sprzedawanych mieszanek paszowych. Z segmentu pasz zagrodowych należy zwrócić uwagę na linię Szczęśliwa Farma marki EKOPLON.

Pasza dla kur niosek Szczęśliwa Farma

Szczęśliwa Farma to mieszanki paszowe, które można scharakteryzować określeniem: Sięgamy do natury. Pasza dla kur niosek z tej linii została opracowana w taki sposób, aby zapewnić zdrowie i zrównoważony rozwój stada. Dzięki stosowaniu pasz Szczęśliwa Farma, opracowanych na podstawie naturalnych komponentów z ziołowymi dodatkami, nasze kury będą nieść doskonałej jakości jaja przez długi czas.

Dodatek aktywnych flawonoidów, czyli substancji roślinnych o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym, zapewnia wysoką zdrowotność kur. Pasza dla kur niosek zawiera dodatkowo unikalną kompozycję składników z naturalnymi ksantofilami – to powoduje, że jaja mają naturalne wybarwienie. Co istotne, wszystkie pasze z linii Szczęśliwa Farma pozbawione są tzw. dodatków „E”, sztucznych barwników, a także nie zawierają antybiotyków.

Pasza dla kur niosek – Pisklak

Pasza dla kur niosek Szczęśliwa Farma Pisklak to kruszonka przeznaczona dla najmłodszych przedstawicieli drobiu. Dostępna jest w dwóch opakowaniach (10 i 25 kg), tak aby dopasować się do potrzeb zarówno niewielkiej hodowli zagrodowej, jak i tej większej. Zaletami stosowania paszy Pisklak są:

  • 18% zawartości białka ogólnego.
  • Naturalna ochrona stada przed kokcydiozą.
  • Wysoki udział śruty sojowej.

Pasza dla kur niosek Pisklak zapewnia zdrowe stado o dobrym upierzeniu i mocnym kośćcu. Powinniśmy podawać ją pisklakom w wieku od pierwszego do szóstego tygodnia życia.

 

pasza dla kur niosek - Pisklak

 

Pasza dla kur niosek – Kurczak

Pasza dla kur niosek Kurczak to kontynuacja paszy Pisklak z nieco zmodyfikowanym składem, dostosowanym do potrzeb rosnącej kury. Przeznaczona jest dla kurcząt powyżej siódmego tygodnia życia do momentu, aż kura zacznie nieść jaja. Tak, jak w przypadku paszy Pisklak, dostępna jest w dwóch opakowaniach po 10 kg i 25 kg pod postacią kruszonki. Stosowanie paszy Kurczak z 15% zawartością białka zapewnia zrównoważony rozwój hodowli – kury rosną w naturalnym tempie, mają mocny kościec, a także bardzo dobre upierzenie.

Pasza dla kur niosek – Kurka Złotopiórka

Choć większość z nas zna wierszyk o Kurce Złotopiórce, która niosła złote jaja, doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko bajka. W każdej takiej opowieści jest jednak źdźbło prawdy – karmienie wysokojakościowymi produktami sprawia, że stado kur jest zdrowe i dobrze odżywione. Pasza dla kur niosek Kurka Złotopiórka powinna być podawana kurom od momentu nieśności. Zapewnia ona naturalne składniki żywieniowe, dzięki którym nieśność kur jest długa, a znoszone jaja są duże i mają twardą skorupę. Nie jest ona co prawda ze złota, ale żółtko jaja charakteryzuje się piękną, naturalną barwą.

 

pasza dla kur niosek jedzona przez kury

 

Pasza dla kur niosek Kurka Złotopiórka, poza wspominanymi już aktywnymi flawonoidami i białkiem (tu w zawartości 16%), zawiera naturalne barwniki, Pochodzące z dodatku suszu z lucerny i suszonej marchewki. Dzięki temu jajko ma wyjątkowy smak, zapach i barwę! Dostępna jest w dwóch opakowaniach – po 10 kg w formie kruszonki i 25 kg w formie sypkiej, kruszonki lub granulatu.

Pasza dla kur niosek – Kurka Złotopiórka de Lux

Pasza dla kur niosek Kurka Złotopiórka de Lux od paszy Kurka Złotopiórka różni się przede wszystkim większą zawartością białka – tutaj jest go aż 18%. W jej składzie duży udział ma również śruta sojowa. Pasza Kurka Złotopiórka de Lux dostępna jest w opakowaniach 25 kg zarówno w formie sypkiej, jak i kruszonej.

Pasza zawiera również naturalne barwniki pochodzące z będących w składzie z suszonej lucerny i suszonej marchewki, a także dodatek aktywnych flawonoidów. Dzięki paszy Kurka Złotopiórka de Lux uzyskamy stado o bardzo wysokiej zdrowotności i długiej nieśności. Jaja znoszone przez kury żywione tą paszą są bardzo duże, mają twardą skorupkę i naturalnie wybarwione żółtko – to wszystko składa się na wysoką jakość takiego jaja i doskonały smak. Jeżeli zastanawiamy się, która pasza dla niosek będzie lepszym wyborem – Kurka Złotopiórka, czy Kurka Złotopiórka de Lux, zachęcamy do kontaktu z doradcami marki EKOPLON, którzy chętnie udzielą wszystkich informacji i rozwieją ewentualne wątpliwości.

Pasza dla kur niosek z linii Szczęśliwa Farma to doskonały wybór dla hodowców drobiu zagrodowego, zarówno takich, którzy mają niewielkie stado, jak i tych z większą ilością kur. Poszczególne produkty dopasowane są do wieku kur i ich zapotrzebowania na składniki żywieniowe. Kompozycja naturalnych składników, która przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, gdzie nasze babcie karmiły zwierzęta naturalnymi paszami, gwarantuje zrównoważony rozwój naszej hodowli. Kury rosną w odpowiednim tempie, a żywienie paszą z ziołowymi dodatkami ma doskonały wpływ na jaja, które znoszą. Jeśli zależy nam na tym, aby karmić drób paszą skomponowaną na podstawie zielonych rozwiązań, powinniśmy postawić na paszę dla kur niosek Szczęśliwa Farma marki EKOPLON.

Tematy: