Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Znane stwierdzenie mówiące o tym, że reklama jest dźwignią handlu, nic nie straciło na aktualności, bo niezależnie od czasów, jest ona kluczowa, by efektywnie dotrzeć do klientów i sprzedać im swoje produkty. Niezmiennie od lat, mimo rozwoju obszaru handlu internetowego, sprawdzają się tradycyjne nośniki reklamowe, takie jak flagi reklamowe. Co warto o nich wiedzieć?

 

Flagi reklamowe - niezmiennie skuteczne i przyciągające uwagę

Chociaż czasy się zmieniają, a na znaczeniu coraz bardziej zyskują sklepy internetowe, to jedno jest niezmienne - żeby sprzedawać swoje produkty, trzeba zaoferować lepsze warunki od konkurencji, lecz żeby klienci o tym wiedzieli, musimy ich o tym poinformować. Skutecznie do nich dotrzeć. A w tym najlepiej pomaga reklama. Szukając sposobu na dotarcie do wielu odbiorców, warto postawić na flagi reklamowe, jakie są jednymi z lepszych sposobów, żeby zareklamować się w okolicy i dać znać klientom, że warto zajrzeć do naszego sklepu.

Tym bardziej docenią je nowe podmioty, dopiero, co debiutujące na rynku, bo flagi reklamowe stanowią świetne rozwiązanie podczas otwarcia nowych sklepów. Widoczne z daleka, zwracają uwagę każdej osoby. Są idealne także w innych sytuacjach, na przykład podczas wyprzedaży.

Flagi reklamowe - jakie powinny być?

Prowadząc działalność lokalnie, czyli na niewielkim obszarze i chcąc dotrzeć do klientów z najbliższego regionu, warto zainwestować w reklamę zewnętrzną. Pozwoli to wzmocnić rozpoznawalność marki, ale też zapewni łatwy sposób na to, by zaprezentować naszą ofertę. Żeby jednak klienci byli zainteresowani naszym przekazem, powinniśmy postarać się, by wybrane materiały były jak najwyższej jakości, bez błędów i niedoróbek.

Ważne też, by ustawiać je w odpowiednich miejscach. Nie mogą być w żaden sposób nachalne, na przykład zasłaniać wejście do sklepu. Informacje, które są na nich zawarte, muszą być prawdziwe, bo żaden klient nie lubi być wprowadzany w błąd. Co bowiem z tego, że zachęcimy go do wejścia do naszego sklepu, jeśli już na miejscu okaże się, że albo promocyjnego produktu już nie ma, albo - co gorsza - niższa cena to tylko “haczyk”, a tak naprawdę obowiązuje regularna cena. To może go mocno rozsierdzić i zamiast zachęcić do zakupów, raczej mocno zniechęci.

Nie tylko flagi reklamowe - co dodatkowo wybrać?

Reklama zewnętrzna ma wiele zalet, ale trzeba umiejętnie ją wyeksponować. Warto więc stosować się do zaleceń, o jakich wspomnieliśmy powyżej. Żeby zwiększyć siłę oddziaływania na klientów, dobrze też pamiętać o innych tradycyjnych formach reklamy. Na uwagę zwłaszcza zasługują banery i ulotki o nietypowym rozmiarze. One - podobnie jak flagi reklamowe - muszą być zaprojektowane w taki sposób, by przyciągnąć uwagę. To absolutna podstawa. W tym celu powinniśmy zatrudnić profesjonalnego grafika. To zdecydowanie lepszy pomysł, niż działanie samemu. Oszczędności, które w ten sposób zyskamy, na pewno nie przełożą się na lepszą sprzedaż, co gorsza, przez brak profesjonalizmu (co będzie widać po wykonaniu reklamy) stracimy w oczach klientów. Niezwykle istotne też jest to, by określić, do kogo kierujemy swój przekaz. Musimy dokładnie poznać własną grupę docelową, by reklama zapewniała maksymalną skuteczność. Określmy wiek, płeć, zainteresowania potencjalnego klienta.

Podsumowując, zdecydowanie warto wybierać flagi reklamowe do promocji swojej firmy czy produktów. Zawsze skutecznie działają, zwiększając szansę na to, że potencjalni klienci zainteresują się naszym przekazem.