Słownik rolniczy

Porady dla rolników

ziemia rolna

Czasami w naszym życiu stajemy przed koniecznością wyboru kredytu na określony cel. Nie zawsze bowiem dysponujemy odpowiednią ilością zaoszczędzonej gotówki, czy też bogatymi przyjaciółmi, którzy są nam w stanie pomóc. Dobrym rozwiązaniem może być wówczas kredyt zaciągnięty w banku, który pozwoli nam zrealizować nasze marzenia albo potrzeby. Jedną z takich sytuacji może być kredyt zaciągany na zakup ziemi rolnej. Obecnie takie działanie wiąże się z koniecznością wydawania naprawdę dużych kwot pieniędzy, a więc kredyty takie zyskują na popularności. Można tutaj zdecydować się na kilka rozwiązań, takich jak np. kredyt gotówkowy, kredyt preferencyjny albo pożyczka hipoteczna. Warto przyjrzeć się im z bliska i wybrać najlepszą opcję.

 

Kredyt gotówkowy, preferencyjny lub hipoteczny - jaką pożyczkę wybrać na zakup ziemi rolnej?

Kredyt na zakup ziemi rolnej jest bardzo ważną sprawą dla wielu rolników, którzy zamierzają poszerzyć posiadany areał. W tym celu mogą oni sięgnąć po kredyt gotówkowy, preferencyjny oraz hipoteczny. Jeśli więc w polu naszych zainteresowań leży tego typu pożyczka, to koniecznie powinniśmy zapoznać się z artykułem, jaki znajdziemy pod adresem: http://kredytnakazdycel.pl/kredyt-na-zakup-ziemi-co-warto-wiedziec/. Na specjalistycznej stronie internetowej: www.kredytnakazdycel.pl znajdziemy sporo fachowych porad z dziedziny finansów, które pomogą nam w uzyskaniu różnego typu pomocy finansowej, w tym także kredytu na zakup ziemi rolnej. Jednym z rozwiązań, na które możemy się zdecydować jest kredyt gotówkowy. Należy jednak pamiętać, że jego oprocentowanie jest zależne od wskaźnika WIBOR, a więc rzeczywista roczna stopa oprocentowania takiej pożyczki może się zmieniać. Jego zaletą jest jednak fakt, że można go przeznaczyć także i na inne cele. Innym rodzajem pożyczki na zakup ziemi rolnej jest kredyt preferencyjny. W szczegółowym opisie konkretnego produktu znajdziemy dokładne kryteria, które należy spełnić, by go otrzymać. Na stronie www. kredytnakazdycel.pl znajdziemy odpowiedzi i na te pytania.

Zwracajmy uwagę na szczegóły - od nich wiele zależy

Kredyt preferencyjny pozwoli nam z pewnością uzyskać maksymalną kwotę pożyczki, na jakiej nam zależy. Stopa oprocentowania kredytu całkowita jest także niższa, niż ta jaką charakteryzuje się kredyt gotówkowy. Maksymalny okres kredytowania to piętnaście lat. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest tutaj stała. Dodatkową zaletą sięgnięcia po tę pożyczkę jest fakt, że Unia Europejska może dofinansować taki zakup, a więc zmniejszyć jego ostateczne koszta. Warto więc znaleźć te i inne zapisy w szczegółowym opisie konkretnego produktu bankowego. Stopa oprocentowania kredytu całkowita będzie więc tutaj szczególnie korzystna. Każdego kredytodawcę stopa oprocentowania kredytu interesuje przede wszystkim, bo od niej zależy opłacalność potencjalnego zakupu ziemi. W przypadku zakupu ziemi dokonanego dzięki kredytowi preferencyjnemu, nie można przenieść jej własności na kogoś innego. Może się to wiązać z koniecznością zwrotu dopłaty. Każdego kredytodawcę stopa oprocentowania kredytu będzie także interesowała w przypadku zaciągnięcia pożyczki hipotecznej. Pamiętajmy, że te informacje mają charakter orientacyjny przedstawione parametry mogą ulec zmianie. W przypadku hipotecznego kredytu rzeczywista roczna stopa oprocentowania także będzie miała kluczowe znaczenie. Kredyt hipoteczny musi być przeznaczony pod zakup ściśle określonej ziemi i nie może być wydany na coś co nie jest objęte hipoteką.

Tematy: