Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Szelki dla psa to doskonała alternatywa dla popularnej obroży. Okazuje się, że nasi pupile czują się w nich znacznie wygodniej. Czy to rozwiązanie ma jeszcze inne korzyści? O tym już za chwilę. Sprawdźmy, jak wybrać wygodne szelki dla psa oraz dowiedzmy się, jak dopasować rodzaj uprzęży do naszych potrzeb.

 

Spacery z psem dla jednych są prawdziwą przyjemnością. Dla innych natomiast bywają udręką. Bardzo często głównym powodem tego drugiego stanu rzeczy, jest niewłaściwe dopasowanie akcesoriów spacerowych. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zawsze poświęcać wiele uwagi na dobór takich właśnie elementów. W ostatnich latach coraz więcej osób stawia na szelki dla psa. Świetnie sprawdzają się zarówno dla psów ras małych, jak i dużych. Doskonale podtrzymują klatkę piersiową i są w pełni bezpieczne. Jak wybrać odpowiedni model?

Dlaczego dla psa szelki to najlepsze rozwiązanie?

Korzyści stosowania szelek jest mnóstwo. Dotyczą one zarówno komfortu pupili, jak i ich właścicieli. Przede wszystkim jednak dla psa szelki są po prostu niezwykle wygodne. Ich budowa pozwala bowiem na równomierne rozłożenie nacisku wytwarzanego przy ciągnięciu. Dzięki temu, w przeciwieństwie do zwykłej obroży, uprząż dla psa nie wywiera nacisku na tchawicę, co pozwala czworonogu swobodnie oddychać.

Szelki dla psa — rodzaje

Szelki bezuciskowe dla psa dostępne są obecnie w wielu wariantach. Poszczególne rodzaje szelek skonstruowane są w ten sposób, by sprawdzały się dobrze w konkretnych warunkach. Dzięki temu możemy dostosować je bezpośrednio do naszych potrzeb oraz warunków, w jakich będą użytkowane. Szelki norweskie wskazane są przede wszystkim dla psów szczególnie aktywnych. Sprawdzą się podczas biegania, czy też jazdy na rowerze z pupilem, są one bowiem wyjątkowo wytrzymałe.

Na codzienne przechadzki najlepiej sprawdzą się natomiast klasyczne szelki spacerowe. Są luźne i bardzo wygodne w noszeniu, co powoduje, że w takich szelkach pies czuje się po prostu komfortowo. Jeśli często jeździmy z naszym psem autem, to przydadzą się nam też szelki samochodowe. Wyposażone są one w zapięcie, dzięki czemu można przypiąć pupila do pasów bezpieczeństwa. Takie ergonomiczne szelki gwarantują więc, że zwierzak przez całą podróż będzie zabezpieczony.

Szelki dla psa — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tak jak inne psie produkty szelki powinniśmy wybierać w sposób bardzo dokładnie przemyślany. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kilka szczególnie ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest jakość wykonania. Pamiętajmy, że z tego typu akcesoriów korzystamy codziennie, dlatego muszą być porządne i odporne na uszkodzenia. Dotyczy to zarówno materiału, jak i okuć. Doskonałej klasy szelki znajdziemy na przykład w sklepie https://hubun.pl/145-szelki-dla-psa.

Bardzo ważne też, aby szelki wyposażone były w system regulacji. Regulowane paski są nie tylko wygodne dla zwierzaka, ale i pozwalają na łatwiejsze zdejmowanie całej ''konstrukcji''.

Jak dobrać właściwy rozmiar szelek dla psa?

Wybór szelek w odpowiednim rozmiarze to kwestia kluczowa. To właśnie od tego zależeć będzie, wygoda i bezpieczeństwo psa, dlatego też nie ma tu miejsca na przypadki, czy też spontaniczne wybory zakupowe. Aby znaleźć szelki we właściwym rozmiarze, musimy po prostu zmierzyć obwody naszego czworonoga. To najprostszy i najbardziej efektywny sposób na kupno idealnych szelek. Jeśli robimy zakupy w sklepie online, możemy być pewni, że przy każdym produkcie dostępna jest informacja dotycząca wymiarów. Wybór jest więc prosty.

 

Tematy: