Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Specjaliści z dziedziny hodowli zwierząt sięgają po wiedzę nie tylko z obszaru Europy, ale także znacznie dalej. Dzięki współpracy z indyjską firmą Ayurvet możliwe jest przekazywanie wiedzy o naturalnych sposobach żywienia zwierząt. Klienci mają szansę otrzymać ogromną skarbnicę wiedzy. Wśród zagadnień znajdują się takie, które podpowiadają, jak efektywnie, a co najważniejsze naturalnym sposobem rozwiązywać problemy zdrowotne krów i innych zwierząt hodowlanych

 

Programy żywieniowe – nowoczesne mieszanki paszowe

Nowoczesne programy żywieniowe, wykorzystujące mieszanki paszowe odchodzą od antybiotyków i preparatów chemicznych. Zamiast tego kierują się w stronę bezpiecznych i naturalnych produktów zdrowotnych z korzyścią dla kondycji zwierząt, a także czystości środowiska. Opracowane i proponowane w tych programach produkty, powstają na bazie skoncentrowanych ekstraktów z ziół. Warto zaznaczyć, że w całym procesie, w którym powstają mieszanki paszowe, stosuje się najnowsze technologie oraz najbardziej rozwinięty i wyrafinowany technologicznie sprzęt.

Premiksy paszowe bogate w składniki odżywcze

Z definicji premiksy paszowe określane są jako specyficzne dodatki, bogate w składniki odżywcze. Premiksy cechują się dużą zawartością minerałów i witamin. Do innych cennych składników odżywczych zaliczyć możemy także aminokwasy i enzymy. Są one dobrane pod kątem szczególnych potrzeb poszczególnych grup zwierząt. Premiksy paszowe dla krów są skomponowane z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych tych zwierząt. Natomiast mogą się one różnić składem od dodatków przeznaczonych dla innych zwierząt np. dla trzody chlewnej lub drobiu. Dodatki paszowe dla krów wspierają ich rozwój i odpowiadają na specyficzne zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Dodatki paszowe dla krów

Działająca od 25 lat na rynku polskim firma Farmwet dostarcza nowoczesne rozwiązania żywieniowe dla zwierząt – mieszanki paszowe, premiksy i dodatki paszowe. Dzięki współpracy z zagranicznymi partnerami wprowadza najnowsze osiągnięcia w zakresie profilaktyki zdrowotnej zwierząt, łącząc najnowsze technologie z najstarszą tradycją.

Specjaliści z Farmwet współpracują z indyjską firmą Ayurvet w zakresie naturalnych sposobów rozwiązywania problemów zdrowotnych zwierząt. Na bazie tej współpracy powstały programy żywieniowe odchodzące od antybiotyków i preparatów chemicznych. Zostały one zastąpione bezpiecznymi i naturalnymi produktami zdrowotnymi z korzyścią dla zwierząt i środowiska.

Tematy: