Słownik rolniczy

Porady dla rolników

fotowoltaika Sunergo

To, że fotowoltaika jest opłacalna w gospodarstwach domowych wiadomo nie od dzisiaj. Czy warto również zamontować ją w naszej firmie? Jakie korzyści przyniesie przerzucenie się na zieloną energię?

 

Niezależność energetyczna

Instalacja fotowoltaiczna przyniesie uniezależnienie się od wzrostów opłat za prąd, takich jakie przyniosła, na przykład, opłata mocowa wprowadzona 2021 roku. Unia Europejska zakłada, że coraz większa ilość energii zużywanej w Europie pochodzić będzie z zielonych źródeł. Pod to dostosowywana jest polityka, pewnym jest więc, że opłaty będą stale rosnąć. Jeśli zdecydujemy się na fotowoltaikę z instalacją off-grid, zyskujemy również pewność, że pracy w naszej firmie nie zatrzymają awarie prądu i nakładane na firmy, przy przeciążeniach sieci, ograniczenia w dostawie.

Fotowoltaika dla firm - SunErgo

 

Obniżanie kosztów działalności

Zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną pozwoli na zmaksymalizowanie zysków przez obniżenie kosztów. Montaż instalacji to jednorazowy koszt, który zwraca się często w 6 lat, a gwarancja obejmuje ich aż 25! Pozostały czas to czysty zysk dla firmy.

Leasing dla firm

Przedsiębiorstwa mogą skorzystać leasingu fotowoltaiki dla firm, którego opłaty są dużo tańsze niż płacone dotychczas rachunki za prąd. Pozwala to przedsiębiorcy nie inwestować ogromnej sumy na fotowoltaikę, ale cieszyć się z jej zalet. Raty leasingowe można wliczyć w koszt uzyskania przychodu i odpisać od podatku.

Fotowoltaika dla rolnika

Nowe technologie coraz śmielej wprowadzane są do gospodarstw. Rolnictwo staje się coraz bardziej zautomatyzowane, co ułatwiają życie rolników, a przy tym sprawia, że ich przedsiębiorstwa są bardziej wydajne. Jednak unowocześnienie generuje również coraz większe rachunki za prąd. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną maksymalizuje zyski i pozwoli na zaoszczędzenie budżetu na kolejne usprawnienia. Dla gospodarstw rolnych istnieją specjalne projekty dofinansowania i ulgi podatkowe przygotowane przez państwo. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule: https://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-rolnikow/.

Wykorzystaj przestrzeń twojej firmy

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej pozwoli ci na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w twojej firmie. Panele możesz zamontować nie tylko na dachu, ale także na gruncie okalającym siedzibę firmy. Dzięki temu wzrośnie wartość działki i gdy nadejdzie czas na zmianę miejsca, dodatkowo na tym zarobisz.

Proekologiczny wizerunek

Wizerunek firmy jest wartością nie do ocenienia. Przedsiębiorca, którego firma korzysta z odnawialnych źródeł energii, wyróżnia się spośród konkurencji właśnie proekologicznym wizerunkiem. Dla coraz większej grupy osób troska o środowisko jest bardzo ważna. Gdy więc zdecydujesz się na zamontowanie fotowoltaiki, nie zapomnij napisać o tym na swojej stronie!

Korzyści dla przedsiębiorców z fotowoltaiki - podsumowanie

Postawienie na fotowoltaikę jako na źródło energii przyniesie przedsiębiorstwu wiele korzyści. Do najważniejszych należy niezależność energetyczna, niższe koszty działania firmy, polepszenie wizerunku i wyróżnienie wśród konkurencji. Umów się na audyt fotowoltaiczny i sprawdź dokładne obliczenia dla twojej firmy.

Tematy: