Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Hale stalowe dla rolnictwa

Nowoczesne rolnictwo to nie tylko maszyny ułatwiające produkcję płodów rolnych czy hodowlę zwierząt, ale też trwałe i wygodne w użytkowaniu budynki przeznaczone do przechowywania. Jednym z chętnie stosowanych rozwiązań są stalowe hale rolnicze, które funkcjonują m.in. jako magazyny, ale są zależnie od potrzeb wykorzystywane także jako miejsce przechowywania sprzętu rolniczego. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

Hale stalowe dla rolnictwa – najważniejsze zalety

Hale stalowe cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów działających w różnych gałęziach gospodarki. Są one wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale też w rolnictwie. Wśród najważniejszych zalet tego typu konstrukcji wymienić można ich łatwy montaż i krótki czas budowy. Ponieważ powstają z prefabrykowanych komponentów, wzniesienie takiego obiektu trwa znacznie krócej niż budynków murowanych. Takie rozwiązanie pozwala też zdemontować halę stalową i przenieść ją w inne miejsce, co znacznie ogranicza koszty postawienia obiektu w nowej lokalizacji. Kolejną istotną zaletą hal stalowych jest ich funkcjonalność i uniwersalność – doskonale sprawdzają się one jako obory, hale magazynowe, chłodnie, a także ujeżdżalnie, garaże czy zakłady produkcyjne. Nie bez znaczenia pozostaje także ich trwałość – odpowiednio zakonserwowane będą służyć przez wiele lat. Co istotne, można je też łatwo rozbudowywać. Jeśli więc wraz z rozwojem gospodarstwa i zwiększeniem produkcji zaistnieje potrzeba rozbudowy zaplecza magazynowego, hale stalowe będzie można powiększyć lub zmodernizować na miarę nowych potrzeb. Więcej można dowiedzieć się na https://www.borga.pl/hale-stalowe/rolnictwo/.

Sprawdzony dostawca to podstawa

Planując rozbudowę zaplecza gospodarskiego o hale stalowe należy przede wszystkim znaleźć wykonawcę z odpowiednim doświadczeniem w stawianiu obiektów rolniczych, jak np. firma Borga działająca już od czterdziestu lat. Jako producent hal stalowych posiada ona własne fabryki komponentów, a tym samym czuwa nad jakością oferowanych produktów już na etapie wytwarzania elementów konstrukcyjnych. Wykonawca z dużym doświadczeniem będzie też w stanie zaproponować rozwiązania szyte na miarę konkretnych potrzeb. Umożliwi to stworzenie projektu i budowę hali stalowej spełniającej oczekiwania inwestora, ale też uwzględniającej jego przyszłe potrzeby. Firma działająca kompleksowo to również gwarancja dostarczenia dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i oczywiście jakości.

 

Trwałe i ekonomiczne hale stalowe idealnie dopasowane do potrzeb

Hala stalowa doskonale sprawdzi się zarówno jako obora, jak i magazyn do przechowywania płodów rolnych czy też garaż na maszyny rolnicze. Obiekty tego typu w zależności od potrzeb mogą być wyposażone w zautomatyzowane kurtyny boczne i siatki przeciwwietrzne, a ponadto montuje się w nich wrota przesuwne znacznie ułatwiające np. rozładunek, a także ociepla je za pomocą wełny mineralnej. Hala stalowa może funkcjonować również jako przechowalnia owoców. Aby zapewnić odpowiednie warunki, stosuje się izolację i rezygnuje z okien i naświetli, co pozwala utrzymać wewnątrz stałą temperaturę. Warto przy tym wspomnieć, że konstrukcje stalowe mogą też być wykorzystywane jako mroźnie lub chłodnie. W gospodarstwach rolnych potrzebne są nie tylko obory czy magazyny płodów rolnych, ale też wiaty bez ścian, np. do przechowywania sprzętu rolniczego czy składowania słomy lub siana. Jeśli hali stalowej nie trzeba izolować, ale konieczne jest zapewnienie ciągłego przepływu powietrza, często stosuje się ściany z blachy perforowanej. Takie rozwiązanie gwarantuję stałą wentylację, a jednocześnie zapobiega rozwiewaniu magazynowanych płodów rolnych. Jeśli zaś inwestorowi nie zależy na hali o dużej powierzchni, może zdecydować się na obiekt o standardowych wymiarach i wyposażeniu. Cechuje się on równie wysoką jakością jak hale na zamówienie, a dostarczenie komponentów w tym przypadku trwa znacznie krócej. Więcej o elementach konstrukcyjnych hal stalowych dowiedzieć się można na https://www.komponentybudowlane.pl/.

Tematy: