Słownik rolniczy

Porady dla rolników

opony do maszyn rolniczych

Solidne opony do maszyn rolniczych mają niewątpliwy wpływ na sprawną pracę poszczególnych maszyn. Warto więc wybrać najlepsze ogumienie, które sprawdzi się w użytkowaniu i posłuży kilka lat. Profesjonalne opony rolnicze będą wytrzymałe i trwałe.

 

Solidne ogumienie maszyny rolniczej

Aby codzienna praca z użyciem maszyny rolniczej była w pełni wydajna, należy zadbać o prawidłowe ogumienie. Ciągnik lub kombajn, to maszyny ciężkie, poruszające się po trudnych powierzchniach, dlatego odpowiednie opony będą tutaj kluczowe. Opony do ciągników i innych maszyn rolniczych zdecydowanie różnią się od tych samochodowych. Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia, posiadają odpowiednie wzmocnienia i solidne bieżniki. Trzeba bowiem pamiętać, że maszyny rolnicze nie tylko poruszają się po trudnych terenach, ale niejednokrotnie służą do ciągnięcia innych maszyn, przyczep. Wybierając najlepsze opony do maszyn rolniczych trzeba więc zwrócić uwagę na ich jakość, wytrzymałość i wykonanie. Tutaj warto zaufać profesjonalistom ze sklepu MPM-24.pl, którzy w swojej ofercie posiadają sprawdzone ogumienie dla różnego typu maszyn. W ofercie znajdziesz opony przeznaczone dla ciągników, kombajnów i wielu innych maszyn. Opony dostępne są w różnych wymiarach, tak więc bez problemu dopasujesz je do danej maszyny rolniczej. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady przy wyborze produktów, wystarczy skonsultować się z obsługą sklepu.

Wybieraj sprawdzone opony najlepszych marek

Jedną z ciekawych propozycji sklepu MPM-24.pl są opony Trelleborg, które cieszą się wśród klientów olbrzymim zainteresowaniem. I nic w tym dziwnego, ponieważ jest to ogumienie najwyższej klasy, solidne i trwałe. Wybierając opony dla maszyn rolniczych warto też zwrócić uwagę na takie marki jak Michelin, Good Year, czy też Kleber. Opony wiodących marek to nie tylko gwarancja jakości. Zwróćmy uwagę na to, że niejednokrotnie maszyna rolnicza taka jak chociażby ciągnik, musi przejechać przez pole, które jest już zasiane i zasadzone. Ciężka maszyna w połączeniu z ogumieniem tworzonym w starej technologii, może spowodować olbrzymie straty w plonach. Nowoczesne opony wiodących marek tworzone są w taki sposób, aby nacisk na grunt był jak najmniejszy. Dzięki temu mamy gwarancję, że zasadzone pole nie zostanie całkowicie zniszczone przez przejeżdżającą maszynę rolniczą. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć maszynę w jakościowe ogumienie, tworzone w oparciu o najnowsze technologie.

Tematy: