Słownik rolniczy

Porady dla rolników

prasokontener

Odpowiednia gospodarka odpadami jest kluczowym wyzwaniem nowoczesnego świata. Postępująca degradacja środowiska sprawia, że obecnie ważne jest skupienie się na minimalizacji produkowanych śmieci czy zanieczyszczeń. Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na znaczące zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, niezależnie czy mówimy o rolnikach, dużych przedsiębiorstwach czy gospodarstwach domowych. Warto wybrać takie, które znacząco ułatwia składowanie, gromadzenie oraz wywóz nieczystości - pozwala na to prasokontener. Sprawdź, czym jest takie urządzenie i co należy wiedzieć o nim przed zakupem.

 

  • Prasokontenery wykorzystywane są w różnych branżach przemysłu, pozwalają na zgniatanie suchych śmieci i surowców wtórnych.
  • Produkty takie mogą znaleźć zastosowanie w różnych placówkach.
  • Wybór odpowiedniego producenta sprawi, że otrzymasz prasokontener wysokiej jakości w dobrej cenie.
  • Warto zwrócić uwagę, że urządzenia te występują o różnych parametrach technicznych oraz w pełnej gamie kolorów.

Urządzenia, które nazywane są prasonkontenerami wykorzystywane są do zagęszczania odpadów. Dzięki takiemu zabiegowi śmieci zajmują znacznie mniej miejsca, przez co spadają koszty ich składowania oraz transportowania, co powoduje, że sprawiają one, że przedsiębiorstwo jest znacznie bardziej ekologiczne. Maszyny te idealnie sprawdzają się nie tylko w firmach, które zajmują się gospodarowaniem odpadami komunalnymi, ale również w szeregu innych branż. Wiodącym producentem prasokontenerów jest firma Bergmann, która zapewnia wysoką jakość i bezawaryjną pracę swoich maszyn.

Prasokontener sprawdzi się idealnie w miejscach, które produkują znaczącą ilość odpadów. Najczęściej można je znaleźć w super i hipermarketach, drukarniach czy innych miejscach przetwarzania papieru, magazynach oraz zakładach przemysłowych. Prasokontener zazwyczaj przeznaczony jest do utylizacji produktów suchych i surowców wtórnych. Jego zastosowanie jest możliwe do zagęszczania odpadów w postaci papieru, kartonów, folii oraz innych suchych odpadów.

Warto zwrócić uwagę na parametry urządzeń. Zazwyczaj renomowani producenci oferują najlepsze parametry i stosunek ceny do jakości. Prasokontenery firmy Bergmann charakteryzują się najwyższym współczynnikiem zagęszczania w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń dostępnych na rynku. Dodatkowo ich kontenery mają unikalną konstrukcję, która sprawia, że czyszczenie nie jest wymagane, a praca jest higieniczna oraz bezproblemowa, co znacząco obniża koszty konserwacji sprzętu.

Warto pamiętać, że prasokontener może być dostosowany do Twoich potrzeb, a na rynku dostępne są modele o różnych właściwościach i parametrach technicznych. Produkty mogą się różnić od siebie pojemnością i może być to od 14 do nawet 23 metrów kwadratowych (nie wlicza się w to komory prasowania), mogą posiadać pojedynczą lub podwójną pompę, co wpływa na czas, w jakim wykonywane jest prasowanie, czy ilość rolek jezdnych.

Warto też zwrócić uwagę, że możliwe jest dostosowanie koloru urządzenia. Zamówienie musi uwzględniać dowolny kolor z palety RAL, w którym ma być wykonane urządzenie. Pozwoli to na unifikację kolorów posiadanych urządzeń, dzięki czemu magazyn czy inne miejsce, w którym zostanie ustawiony prasokontener będzie wyglądać naturalniej i czyściej.

Dla wymagających klientów są jeszcze dodatki do urządzeń. Lista jest długa i uwzględnia takie rzeczy jak sygnalizacja pełnego kontenera, wyrzutnik do pojemników, czy hydrauliczne lub elektryczne otwieranie pokrywy. Nie jest to pełna lista i możliwości jest wiele więcej, celem ich poznania należy skontaktować się z producentem.

Tematy: