Słownik rolniczy

Porady dla rolników

To, jakim urządzeniem wykonywane są prace ziemne, w dużym stopniu decyduje o jakości przeprowadzonych inwestycji. Dlatego należy bardzo dobrze zapoznać się z asortymentem dostępnych na rynku maszyn drążących.

 

Dlaczego warto używać wiertnic?

Prace ziemne nie należą do najłatwiejszych. Różne rodzaje podłoża i warstwy gleby na poszczególnych poziomach motywują do wyboru odpowiednich urządzeń. Im głębsze wykopy, tym lepiej jest dokładnie sprecyzować, jakie maszyny są potrzebne do ich wykonania. Nieprawidłowy dobór może okazać się kłopotliwy i stanowić komplikacje podczas prac, a także straty finansowe.

Dlatego firma Staltechnika od lat zaopatruje przedsiębiorstwa w odpowiednie rozwiązania służące do prac ziemnych. Wśród nich można znaleźć wiertnice:

  • poziome,
  • pionowe geotechniczne montowane na samochodach, gąsienicach czy przyczepach,
  • pionowe do studni głębinowych i pomp ciepła, montowane na pojazdach i przyczepach,
  • do koparek,
  • HDS.

Do czego służą wiertnice?

Zastosowanie wiertnic jest bardzo szerokie. Proste urządzenia ręczne bądź spalinowe bardzo często służą do podstawowych prac ziemnych np. montażu słupków ogrodzeniowych. Bardziej skomplikowane i zaawansowane jednostki dostępne na http://staltechnika.pl/ preferowane są do ściśle określonych prac. Jedne z nich można wykorzystać do drążenia dołów pod słupy instalacyjne, określanie typu gruntu lub geotermii. Specjalistyczne maszyny głębinowe są przygotowane w celu tworzenia odwiertów pod studnie lub otworów pod pompy ciepła.

Jak transportować wiertnice?

Część maszyn dokonujących odwiertów można instalować na pojazdach. Zaliczają się do nich maszyny o pionowej orientacji drążenia. Mogą zostać zainstalowane na przyczepach aut dostawczych, ale również jako wyposażenie HDS. Ze względu na charakterystykę pracy maszyn pionowych muszą one zachować lekką strukturę, by ich transport po ciężkim terenie obył się bez problemów. Wiertnice o orientacji poziomej zazwyczaj są samojezdne i umiejscowione na gąsienicach.

Aby wybrać najlepszą wiertnicę, warto uwzględnić potrzeby przedsiębiorstwa i wziąć pod uwagę to, co w tej sprawie mają do powiedzenia eksperci.