Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Zmieniając lokalizację najczęściej przedsiębiorcy i właściciele firm mają problem z przeniesieniem działalności. Duże maszyny, linie produkcyjne, maszyny budowlane - przeniesienie tych gigantów zawsze wytworzy zamieszanie, obawę i pochłonie dużo czasu. Odpowiedni plan działań, przygotowanie maszyn, demontaż i ponowny montaż na miejscu.

Przeniesienie firmy z takimi maszynami wymaga pomocy wykwalifikowanej firmy, której głównym zadaniem jest relokacja maszyn. Decyzje o przeniesieniu firmy powinniśmy podjąć na spokojnie co pozwoli wykluczyć straty i zrobić to w miarę szybko i sprawnie.

 

Dlaczego przeniesienie firmy jest takie trudne?

Przeniesienie firmy wymaga wielkich nakładów czasu, pracy i nie tylko. Naszym zdaniem samo przygotowanie zajmuje więcej czasu niż działanie. Należy znaleźć odpowiednią nową siedzibę, załatwić masę formalności, przygotować pracowników, zagwarantować odpowiednie warunki pracy w nowej lokalizacji, przemieścić wszystkie maszyny dbając o demontaż zabezpieczenie, przewóz i montaż na miejscu tak by nie doznały uszkodzeń i nadal działały sprawnie. Ważne jest też zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie jak np. kaski dla pracowników pracujących przy relokacji maszyn. Profesjonalna relokacja maszyn odejmie z naszej i tak już zapracowanej głowy kilka z tych rzeczy i prawdopodobnie przyspieszy przeniesienie działalności do nowego miejsca działania. Najlepiej jest przenosić firmę w weekend by nie spowodować większych przestojów.

relokacja maszyn

Dobranie odpowiedniej pomocy

Jedna z podstawowych rzeczy to wybór wykonawcy relokacji. Powinniśmy zwrócić uwagę na cenę, ale ważniejsze od niej jest jakość firmy. Własne maszyny transportowe zmniejszają koszta, doświadczenie firmy zmniejsza ryzyko strat i usprawnia relokacje. Firma, której to zlecimy powinna mieć wykonane już wcześniejsze relokacje co daje ci pewność, że wiesz za co płacisz.

Planowanie

Warto zacząć od określenia planu działania. Powinniśmy dokładnie nakreślić co i w jaki sposób będziemy wykonywać w odpowiedniej kolejności. Pierwsze powinno być zaplanowanie trasy - krótsza trasa mniejsze ryzyko. Maszyny powinny być dokładnie pomierzone by móc określić czy dana trasa umożliwia ich bezpieczny przejazd. Relokacja wymaga wielu przygotowań, przy których warto skorzystać z pomocy. Pomocy przy relokacjach najlepiej szukać u firmy która się tym zajmuje np. Investmen. Obecność i czynny udział specjalisty w tej operacji ogranicza nam nerwów i czasu.

Przygotowanie do relokacji

Przygotowanie do relokacji to moment, w którym powstaje najwięcej obaw i wątpliwości. Najczęściej dotyczą one zabezpieczenia oraz montażu i demontażu maszyn. Odpowiednie zabezpieczenie każdej z maszyn jest wręcz kluczową kwestią. Niezabezpieczone poprawnie wielkogabarytowe maszyny mogą ulec uszkodzeniu co wygeneruje duże niepotrzebne koszty lub mogą spowodować zagrożenie dla ludzi. Porządna zewnętrzna firma będzie mogła się skupić tylko i wyłącznie na samych przenosinach i zrobi to rzetelnie, a nam zapewni mniej zmartwień i ryzyka.

Materiał powstał przy współpracy z: http://investmen.com.pl/.

Tematy: