Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Warsztat

Hale stalowe stają się bardzo popularne na rynku budowlanym w Polsce. Coraz częściej wybierają je nie tylko duzi inwestorzy, ale również niewielkie przedsiębiorstwa lub nawet rolnicy, którzy adaptują hale na swoje warsztaty. Z czym wiąże się taki wybór? Jak wykorzystać pełnię możliwości hali przemysłowych?

Potrzeby warsztatowe

Każdy warsztat ma różne potrzeby. Musisz je dobrze poznać, zanim zdecydujesz się na budowę hali. Weź pod uwagę to, jakie maszyny chcesz w nim przechowywać, czy potrzebujesz wydzielonych pomieszczeń, czy planujesz wprowadzenie dodatkowych instalacji. Jeśli dobrze określisz swoje potrzeby, wykonawca będzie w stanie stworzyć projekt optymalnie dostosowany do rodzaju warsztatu.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie potrzeby muszą zostać zrealizowane przy tego typu obiektach(w końcu nie jesteś budowlańcem), zawsze możesz zapytać o poradę firmę wykonawczą. W ten sposób oddzielisz też profesjonalistów od amatorów.

Jeśli uzyskasz wyczerpującą odpowiedź, wykonawca jest najprawdopodobniej doświadczony. Powierz budowę hali warsztatowej właśnie jemu. Inwestorzy chwalą sobie usługi Commercecon - to firma, która odznacza się kompleksowością usług. Przygotowanie projektu spełniającego potrzeby warsztatu jest dla nich tak samo ważne, jak prace budowlane.

Szybki start

Warto podkreślić, że nie wszystkie hale warsztatowe mogą szybko zacząć spełniać swoje zadanie. Wzniesienie i odpowiednie zagospodarowanie hali zbudowanej tradycyjnymi metodami (np. hale murowane) wiąże się z kilkoma miesiącami prac. Inwestor w tym czasie może jedynie czekać.

Hale stalowe buduje się jednak znacznie szybciej. Dzięki nowoczesnej budowie modułowej proste konstrukcje powstają już w 3 tygodnie! Dzięki temu hala warsztatowa może zacząć działalność po miesiącu. To bardzo krótki czas oczekiwania i niezwykle szybki start.

Oszczędność pieniędzy

Szybka budowa wiąże się też oczywiście z oszczędnością pieniędzy. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które budują warsztat głównie na swój użytek, nie z myślą o komercyjnym wykorzystaniu.

Warto uzmysłowić sobie, że nie tylko budowa hali o konstrukcji jest tańsza, ale także jej późniejsza eksploatacja. Oczywiście w tym wypadku niezwykle ważne jest wykonawstwo. Jeśli już na samym początku wystąpią jakieś błędy, to później odbije się to w kosztach konserwacji. Dlatego pamiętaj o wyborze dobrej firmy! Tylko wtedy możesz zaoszczędzić.

Rozbudowa warsztatu? Żaden problem!

Hale warsztatowe mają to do siebie, że dość szybko zaczyna brakować w nich miejsca. Jest to naturalne następstwo rozwoju (np. poprzez kupno nowego sprzętu), ale potrafi przysporzyć problemów. Murowane hale magazynowe trudno powiększyć i szanse na to, że zostaną dostosowane do powstałej już konstrukcji są niewielkie. Hale ze stali można natomiast dość łatwo i tanio rozbudować, dzięki czemu są polecane szczególnie właśnie na użytek warsztatowy.