Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Współczesne rolnictwo stanowi bez wątpienia tę gałąź gospodarki, która wymaga ciągłych inwestycji. Aby być konkurencyjnym, należy być o krok przed innymi i widzieć szansę na rozwój wszędzie tam, gdzie inni ich jeszcze nie dostrzegają. Dotacje unijne sprawiły, że wiele przedsiębiorstw rolnych dostało szansę na dynamiczny rozwój oraz znaczące poszerzenie zakresu swojego działania.

Jednak często zdarza się, że rolnik potrzebuje dodatkowych środków na inwestycje albo są to działania, które nie mogą zostać objęte dotacjami. Co wtedy? Rozwiązaniem może być kredyt rolniczy. Takie zobowiązanie może zostać przeznaczone na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością rolniczą.

 

Gdzie po kredyt?

Otwarte jednak pozostaje pytanie, jak wybrać właściwy kredyt dla rolnika? Odpowiedź jest prosta – należy zapoznać się z rozwiązaniami, jakie w tym zakresie oferują dostępne na rynku banki oraz instytucje pozabankowe. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – mało który rolnik znajdzie na to czas. Duża ilość obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa sprawia, że przydałaby się pomoc w wyselekcjonowaniu ofert bankowych odpowiednich dla konkretnego rolnika. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest dość łatwe. Najlepiej zwrócić się do jednej z firm zajmujących się na co dzień doradztwem finansowym.

 

Nieoceniona pomoc

Doświadczeni doradcy będą w stanie wybrać właściwy rodzaj kredytu rolniczego oraz sprawdzić warunki, na jakich jest on udzielany w konkretnych instytucjach bankowych, oraz pozabankowych. To niewątpliwie duża pomoc oraz oszczędność czasu i pieniędzy związanych z samodzielnymi wizytami w pojedynczych oddziałach różnych banków.

Za przykład takiej firmy doradczej niech posłuży nam w tym miejscu Aconto. Oferowane za ich pośrednictwem kredyty dla branży rolniczej pozwalają na uzyskanie znacznych środków finansowych (nawet 500.000 zł) na rozwój gospodarstwa. Dodatkowo są oni elastyczni, jeśli chodzi o wybór dokumentów, jakie są niezbędne do uzyskania kredytu. Ponadto nie wymagają prowadzenie przez rolnika działalności gospodarczej, a jako źródło dochodu akceptują także dotacje unijne, hektary przeliczeniowe czy faktury, jeśli gospodarstwo takowe wystawia. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt długiego okresu kredytowania dochodzący nawet to 144 miesięcy. Takie udogodnienia sprawiają, że wiele gospodarstw rolnych – także tych należących do młodych rolników – ma możliwość pozyskania środków na rozwój. Zależnie od zaistniałej sytuacji decyzja kredytowa najczęściej jest uzyskiwana w ciągu jednego dnia.

 

W powyższy sposób można pozyskać źródła finansowania dla różnego typu projektów, ponieważ do wyboru mamy jednakowo kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, na oświadczenie, za zakup maszyn rolniczych oraz kredyt hipoteczny dla rolnika. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb zainteresowanego finansowaniem podmiotu. To doskonała wiadomość dla wszystkich mniejszych oraz większych przedsiębiorstw rolniczych, które stawiają na stały rozwój, a co za tym idzie, potrzebują na niego środków. Możliwości jest wiele, warto więc doradzić się, aby wybrać najlepiej dla siebie.

Tematy: