Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Zamrażarki skrzyniowe to najlepsze rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, zwolenników zdrowego żywienia, a także dla tych z nas, którzy nie lubią płacić zbyt dużych rachunków za prąd.

Poznaj główne powody, dla których warto pomyśleć o zamrażarce skrzyniowej.

Więcej miejsca na większe potrzeby

Jeżeli w domu mieszka więcej niż czwórka domowników, idealnym rozwiązaniem będzie oddzielna zamrażarka skrzyniowa, ustawiona np. w spiżarni, piwnicy lub w garażu (w temperaturze otoczenia do -15°C, w zależności od modelu), a także ustawiona w kuchni duża chłodziarka z małą komorą mrożącą. W ten sposób można ergonomicznie rozplanować przechowywaną żywność i podzielić mrożonki na te, które planujemy zużyć w najbliższym czasie i na te o dłuższym terminie przydatności do spożycia.

Pojemność – więcej zdrowego jedzenia

Skrzyniowy model zamrażarek jest najbardziej pojemny w stosunku do swojej objętości, a duża pojemność zamrażarki skrzyniowej daje nam możliwość przechowywania dużej ilości żywności. Dzięki temu możemy na przykład latem lub jesienią gromadzić większe zapasy świeżych owoców lub warzyw.

Tańsze zakupy

Duża pojemność zamrażarki to także lepiej przemyślane wydatki na żywność. Zamiast kupować przetworzone produkty, możemy raz na jakiś czas zrobić naprawdę duże zakupy w sprawdzonym miejscu, podzielić jedzenie na porcje, zamrozić i przechowywać nawet przez kilka miesięcy.

Bezpieczeństwo przechowywania żywności

Bardzo niska i stała temperatura panująca w środku zamrażarki gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów znajdujących się w zamrażarce. Uwaga: w warunkach domowych mrożone mięso, w zależności od rodzaju, nie powinno być przechowywane dłużej niż 8 miesięcy, warzywa nie powinny być przechowywane dłużej niż rok, natomiast mrożone ryby nie dłużej niż 3 miesiące.

Miejsce na wielkie gabaryty

Duże ryby (np. łososie) albo większe porcje mięsa mogą nie zmieścić się w zwykłej zamrażarce szufladowej. W takim przypadku zamrażarki skrzyniowe są o wiele lepszym rozwiązaniem. Większe produkty mogą leżeć na dnie zamrażarki przez dłuższy okres, nie przeszkadzając w zwykłym korzystaniu z urządzenia.

Wygoda użytkowania

Nowoczesne, otwierane od góry zamrażarki skrzyniowe są wyposażone w metalowe kosze, dzięki czemu dostęp do żywności jest bardzo łatwy. Do tego w zamrażarce skrzyniowej wszystko widać jak na dłoni: nie trzeba otwierać kolejnych szuflad, żeby odszukać produkt, który chcemy w danym momencie wyjąć. Dodatkowym ułatwieniem dla nas jest oświetlenie wnętrza zamrażarki umieszczone w jej pokrywie. Dzięki takiemu umieszczeniu światło pada równomiernie na całe wnętrze zamrażarki i eksponuje jej zawartość.

Łatwe oczyszczanie

Wyjmowanie i mycie koszy z zamrażarki skrzyniowej zajmuje dosłownie chwilę, a nowoczesna technologia StopFrost redukująca oszronienie wnętrza urządzenia dostępna w nowych modelach zamrażarek skrzyniowych gwarantuje, że czyszczenie urządzenia jest zupełnie bezproblemowe.

Energooszczędność

Nowoczesne zamrażarki skrzyniowe mają dwie najlepsze klasy efektywności A++ oraz A+++. Dzięki temu są bardzo wydajne przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii, co przekłada się pozytywnie nie tylko na środowisko, w którym żyjemy, lecz także na nasze domowe rachunki.

Błyskawiczne mrożenie

Dzięki dostępnej w nowych modelach zamrażarek technologii SuperFrost możemy bardzo szybko zamrozić nawet większą ilość żywności. Automatyczna funkcja SuperFrost pozwala na obniżenie temperatury w krótkim czasie, co umożliwia bezpieczne zamrożenie produktów oraz zachowanie ich witamin, smaku i wyglądu.

Długi czas mrożenia bez zasilania

To wielka zaleta zamrażarki skrzyniowej – w razie odcięcia zasilania, np. wskutek awarii czy burzy, Twoje urządzenie jest w stanie utrzymać wewnątrz bardzo niską temperaturę nawet do 72-76 godzin (w zależności od modelu zamrażarki)! To wystarczająca ilość czasu na to, aby awaria została naprawiona lub byśmy mogli spokojnie przenieść zamrożone produkty w inne miejsce.