Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Właściwe składowanie towaru to kwestia kluczowa dla każdej firmy. Nieodpowiednie podejście, wadliwa organizacja czy opakowania niedostatecznej jakości mogą przyczynić się do uszkodzenia sporej partii gotowych produktów i generować niemałe straty. Rzecz jasna, każdy przedsiębiorca powinien zrobić wszystko aby do takiej sytuacji nie dopuścić. Wśród wielu udogodnień i rozwiązań dedykowanych magazynowaniu i logistyce, warto wymienić różnego rodzaju pojemniki plastikowe.

Dlaczego plastik?

Wiele przesyłek, zarówno nadawanych prywatnie jak i tych wysyłanych przez producentów czy dystrybutorów, pakowanych jest w standardowe kartony. Przy wielu swoich wadach jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, co może tłumaczyć jego popularność. Warto jednak mieć na względzie, że kartony są jednorazowe a dobre pojemniki z plastiku nadawać się będą do ponownego wykorzystania. Co istotne, pojemniki plastikowe stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości - czego nie można już powiedzieć o kartonach, które po kontakcie z jakimkolwiek poważniejszym zabrudzeniem nadawać się będą tylko na śmietnik.

Pojemniki z plastiku w przemyśle spożywczym

Ze względu na wspomnianą higieniczność, naturalnym rynkiem do stosowania opakowań z tworzywa zdaje się transport żywności - i tak, w istocie, jest. Pojemniki mające kontakt z produktami przeznaczonymi do spożycia, muszą spełniać bardzo wysokie normy czystości, udokumentowane odpowiednimi atestami. Umotywowanie tego rodzaju przepisów jest dość oczywiste. Jakkolwiek nie jest to jedyna gałąź rynku, gdzie pojemniki plastikowe są szeroko stosowane, pozwala dobrze zobrazować różnice pomiędzy tradycyjnymi opakowaniami kartonowymi a tymi, które wykonane są z odpowiedniego tworzywa.

Kwestia trwałości

Kolejną, bardzo istotną kwestią jest fakt, że tego rodzaju pojemniki są po prostu trwałe, stabilne i zachowują swój kształt. Z tego też względu z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w halach magazynowych, w których towary składuje się na znacznych wysokościach. Ich nieduża masa sprawia, że nadają się do stosowania w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, w których ciężko wyobrazić sobie tradycyjne europalety i kartony. Rodzaj zastosowanego materiału sprawia jednocześnie, że pojemniki z plastiku odznaczają się wysoką odpornością na szereg niekorzystnych czynników, ze zmianami temperatury włącznie, dobrze znoszą także kontakt ze związkami chemicznymi.

Pojemniki Schoeller Allibert

Wartymi uwagi są rozwiązania proponowane przez firmę Schoeller Allibert. W ofercie, posiadającego swoją fabrykę między innymi w Zabrzu, koncernu znajdziemy między innymi skrzyniopalety i pojemniki składane, skrzynki na napoje, pojemniki sztaplowalne i sztaplowalno-gniazdowe czy wózki. Pojemniki Schoeller Allibert to najwyższy jakościowo produkt, stworzony przez firmę z ponad 50-letnim doświadczeniem na polu projektowania i produkcji rozwiązań z tworzyw sztucznych (RTP - Reinforced Thermoset Plastic). Te ergonomiczne i trwałe produkty mogą stanowić znaczne ułatwienie dla naszego przedsiębiorstwa.

Tematy: