Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Pola uprawne charakteryzujące się wieloma gatunkami zbóż nie mają tylko i wyłącznie wpisywać się w nasz krajobraz, ale przede wszystkim zapewniać rolnikom utrzymanie. Aby uprawa mogła być sukcesywna i opłacalna trzeba koniecznie w nią zainwestować.

Co jeśli brak odbiorcy?

Jeśli dany rolnik nie zadbał wcześniej o kontrakt w zależności od sytuacji w poszczególnym sezonie zbiorów może mieć trudności z jego sprzedażą. niektórzy z kolei na własne życzenie przetrzymują zbiory w nadziei, iż ceny nieco pójdą w górę co w konsekwencji pozwoli im zarobić większe pieniądze. Oczywiście pomysły i postanowienia rolników są sprawą indywidualną i nie można narzucać im żadnej woli. Niemniej, aby móc przechowywać duże ilości zbóż trzeba wiedzieć, iż wymagane do tego są specjalne warunki. Ziarna nie powinny być w zawilgoconych pomieszczeniach, ani innych miejscach, w których panuje nieodpowiedni do przechowywania klimat. Złej jakości zboże może nigdy nie doczekać się wcześniej planowanej przez nas kwoty za tonę.

Skupy nadzieją rolników


Fakt, iż istnieją skupy jak np. skup zbóż Mrocza zbóż jest dla rolników uspokajający. Wiedzą, iż jeśli nie uda się im odsprzedać zboża w jednym miejscu mogą udać się do drugiego. Pomimo to z reguły lepszą kwestią jest zapewnienie sobie spokoju wewnętrznego i sporządzenia wcześniejszej umowy, która jest zobowiązująca dla obu stron.

 

Tematy: