Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Końcówka roku to okres wytężonych prac w ogrodzie. Trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby na wiosnę cieszyć się z pięknych drzew, kwiatów i innych roślin. Wielu z Was z pewnością zastanawia się jakie czynności należy w październiku. Dlatego zasięgnęliśmy porad u specjalistów oraz zajrzeliśmy do kalendarza księżycowego.


Październik tydzień po tygodniu
Jak sama nazwa wskazuje, kalendarz księżycowy jest oparty na fazach księżyca. Rolnicy, ogrodnicy i miłośnicy kwiatów i roślin często na podstawie ułożenia naturalnego satelity Ziemi szukają wskazówek związanych z rozwojem roślin. Poniżej prezentujemy wskazówki na październik 2014:

  • 1-7 października: początek miesiąca powinien upłynąć pod znakiem przygotowania do przetwarzania owoców, pozbywania się chwastów. Warto też poświęcić chwilę na sadzenie kwiatów lub ziół, które kwitną. W tym tygodniu zaleca się również koszenie trawnika.
  • 8-14 października: po zmagazynowaniu owoców czas na ich przetwarzanie, mrożenie itp. czynności. Oprócz tego, położenie księżyca sugeruje nawożenie, sadzenie drzew owocowych i warzyw korzeniowych.
  • 15-21 października: nadal dobry okres na sadzenie, natomiast zdecydowanie odradza się korzystanie z nawozów. Końcówka tego tygodnia jest doskonała na przeprowadzenie wszelakich robót polowych i ogrodowych.
  • 22-31 października: ostatnie dni października sprzyjają koszeniu czy robieniu owocowych przetworów. Jeżeli jest taka możliwość, to lepiej zrezygnować z podlewania.


Księżyc podpowiada co robić w ogrodzie, my wskazujemy promocje
W międzyczasie jesiennych porządków w ogrodzie warto znaleźć chwilę na konserwację i ewentualne zabezpieczenie mebli ogrodowych. W niektórych przypadkach może się okazać, że krzesła, ławki bądź stoły potrzebują regeneracji. Jednak czasami nie ma już dla nich ratunku. Wtedy trzeba zastanowić się, gdzie zakupić nowe wyposażenie. Wiele osób myśli zapewne o supermarketach. Odradzamy takie rozwiązanie, gdyż jakość oferowanych tam produktów zazwyczaj pozostawia sporo do życzenia. Lepiej zaufać specjalistom, jak Meble.Ogrodowe.net. Zwłaszcza, że teraz można skorzystać z dużych promocji, sięgających nawet 500 zł na zestawie. Komplet informacji m.in. pod adresem meble rattanowe - http://www.meble.ogrodowe.net.

Tematy: