Słownik rolniczy

Porady dla rolników

Agrowłóknina - informacje podstawowe

Radość z posiadanego ogrodu jest tym większa, czym piękniej wygląda nasza ogrodnicza idylla. Aby móc w pełni cieszyć się z każdej chwili spędzonej w ogrodzie - należy poświęcić nieco czasu i pracy na doprowadzenie ogrodu do wymarzonego stanu. Nakład prac można zmniejszyć, a czas diametralnie skrócić poprzez wykorzystanie kilku nowości w sferze ogrodnictwa. Nowości, które zmieniają prace ogrodnicze, znacząco je upraszczając. Dziś skupimy się na jednej z takich nowości, a mianowicie na agrowłókninie.

 

Jest to lekki materiał, który można spotkać przy coraz większej liczbie ogrodów. Agrowłóknina ma za zadanie chronić rośliny i zapewniać im niezmienne, idealne warunki wegetacyjne. Jest lekka, przepuszcza światło oraz wilgoć, ale jednocześnie tworzy ochronną otoczkę dla roślin. Jest to obecnie najlepszy materiał ochronny do okrywania roślin. Stosowana nie tylko do okrywania krzewów lub drzew, ale także całych ogrodów i poletek warzywnych. Ważne jest to, aby wybrać agrowłókninę pasującą do danej rośliny.


Sklepy ogrodnicze oraz specjaliści sfer ogrodnictwa nie bez przyczyny przestrzegają przed nieuważnym doborem materiałów okrywających rośliny. Jeżeli wybierzemy zbyt grubą agrowłókninę - wówczas uśmiercimy roślinę, która potrzebuje więcej wilgoci lub więcej przepuszczanego powietrza. Wybór więc uzależniony jest od rodzaju rośliny, jaka będzie chroniona agrowłókniną. W sklepach dostępne są także różne kolory. Zwykle spotykamy agrowłókninę czarną i białą. Biała wykorzystywana jest na zimę, do okrywania krzewów i roślin. Natomiast czarna agrowłóknina idealnie nada się do okrycia ściółki.


Bogata oferta agrowłókniny: http://rolmarket.pl/pol_m_Agrowlokniny-206.html - sprawdź


Reasumując - ogrodnik ma coraz większe pole do manewru i coraz więcej dodatków, które może wykorzystać, aby ochronić swój ogród i oszczędzić sobie prac w nowym sezonie. Wykorzystanie agrowłókniny jest rozsądnym posunięciem, ale tylko wtedy, gdy dobrze dobierzemy materiał ochronny do rośliny i zapewnimy jej ochronę tylko wtedy, gdy faktycznie jest taka potrzeba.