Bentonit

nopic
Zobacz wszystkie ogłoszenia rolnicze Kopalnia Wapienia Drugnia
Jak wynika z przeprowadzonych badań przez AGH w Krakowie jest to prawie wyłącznie smektyt wapniowo – magnezowy niespotykanej jakości na skale krajową o bardzo wysokiej zawartości montmorylonitu do 98%. 


Analiza dyfraktometryczna XRD wykazała, że nasz bentonit w dużej mierze zbudowany jest z niezmienionego montmorylonitu, choć zauważalne są również refleksy diagnostyczne świadczące o występowaniu niewielkich ilości minerału mieszano pakietowego typu illit / smektyt. Zupełnie podrzędnie zostały zaobserwowane niewielkie piki od kwarcu. Analiza chemiczna wykazała, że brak jest zanieczyszczeń organicznych, zanieczyszczeń w postaci węglanu wapnia i posiada bardzo niskie wartości koncentracji metali toksycznych. 


Jest potencjalnie dobrym sorbentem mineralnym ze względu na skład mineralny i chemiczny, jak również dlatego, że posiada rozwiniętą powierzchnię właściwą. Cechy te szczególnie predysponują nasz bentonit wapniowy do wykorzystania w produkcji pasz, agrotechnice. Jednakże po aktywacji może być również wykorzystywany w budownictwie, produkcji materiałów ceramicznych, odlewnictwie, wiertnictwie, produkcji materiałów żaroodpornych itp.- 
Sprawozdanie z badań wykonanych przez AGH w Krakowie oraz atesty z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach i Państwowego Instytutu Zootechniki w Lublinie


Zastosowanie : 
nawóz, uszczelniacz, prace wiertnicze, przemysł paszowy, ceramika, farby, lakiery, hydroizolacje, geoinżynierna, kosmetologia i inne. 


• Zwiększ retencję wodną gleby, przeciwdziałaj jej erozji
• Popraw strukturę gleby dzięki rozszerzaniu i kurczeniu się bentonitu
• Dostarcz glebie mikroelementów takich jak; cynk miedź mangan, żelazo zawartych w bentonicie
• Posiadamy również kreda nawozową odmiany 06A

Kontakt :
kom. 508 255 747
tel. 41 353 90 24

Kopalnia Drugnia Rządowa
Drugnia Rządowa 30a
26-026 Pierzchnica
Typ: Sprzedam
Stan przedmiotu: Nowy
Cena:  200 PLN
Kontakt:
Kopalnia Wapienia Drugnia Rządowa
Telefon: 508255747
Pierzchnica
Świętokrzyskie
E-mail: biuro@kopalniadrugnia.pl
Data dodania: 2024-01-16