Baza Firm Rolnictwo


Zielona Zagroda - gospodarstwo eko

Dane adresowe:

Adres (ulica): Pastewnik 13
Kod Pocztowy: 58-410
Miasto: Marciszów
Województwo: Dolnośląskie
Dane kontaktowe:

Tel: (75) 76 79 151
Strona www: zielona-zagroda.com


Opis Firmy:

Certyfikowane, ekologiczne gospodarstwo oferujące: drób, jaja, wyroby z mleka koziego od kóz z własnego chowu, warzywa oraz własne wyroby cukiernicze wg tradycyjnych receptur, bez sztucznych dodatków. Więcej ze strony www:

"Posiadamy w ofercie wiele dóbr!
W gospodarstwie zajmujemy się hodowlą drobiu nieśnego (na jaja) oraz rzeźnego takiego jak:
• Kurczaki
• Kaczki
• Gęsi
• Perliczki

Drób jest dostępny sezonowo. Wiosną są lęgi, potem trzeba czasu aby urósł i tak z początkiem września kaczki, a potem perliczki i gęsi osiągają odpowiedni wiek oraz wagę. Wyjątkiem są kurczaki, które rosną szybciej i dostępne są wcześniej.

Oprócz drobiu zajmujemy się również hodowlą kóz mlecznych, których mamy 30 sztuk. W hodowli odnieśliśmy sukces , gdyż nasze mleko nie posiada zapachu, którego tak wielu się obawia. A wszystko to dzięki założycielce gospodarstwa, która z zawodu jest zootechnikiem.

Z mleka robimy jogurty naturalne, kozie sery naturalne dojrzewające oraz twarogowe, mamy kozią śmietanę oraz masełko kozie. Mówiąc o naszych wyrobach nadmienię tu, iż kozie naturalne sery dojrzewające robione są z mleka nie szczepionego, a sery twarogowe wykonywane są bez pomocy podpuszczki. Receptury tych serów opracowaliśmy w gospodarstwie. Idąc dalej powiem, iż sery dojrzewające robione są bez żadnych dodatków oraz marcepanowe (polecane do białego wina), i orzechowe (doskonale komponują się z piwem).

Oprócz samego gospodarstwa zajmujemy się również „rękodziełem cukierniczym”.

Wyrabiamy ręcznie makowce na cieście drożdżowym, baby drożdżowe, strucle po wiedeńsku z kozim twarogiem oraz przeróżne bułeczki drożdżowe wedle rodzinnych przepisów pochodzących jeszcze z czasów Carskiej Rosji. Dodam tu, iż przepisy te nie opuściły rodziny od ponad 100 lat.

Robimy również serniki po wiedeńsku wedle równie starych receptur rodzinnych oraz ciasta kruche, i biszkoptowe.

Wszystkie nasze wypieki robione są na prawdziwym maśle bez dodatku sztucznych proszków i polepszaczy.

Wyroby prezentujemy przede wszystkim w skansenach i muzeach.

Oprócz zwierząt gospodarskich można zobaczyć pawie indyjskie i diamentowe (chodzące na wolnym wybiegu) oraz naszą małą maskotkę - świnkę leśną zwisłobrzuchą. Uprawiamy również warzywa na własne potrzeby i na sprzedaż z przewagą ziemniaków i marchwi."

Informacje handlowe:
  

Szukaj w katalogu firm

Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce