Słownik rolniczy

Doradztwo rolnicze

W obecnej perspektywie finansowej na lata 2014 – 2020 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wciąż można ubiegać się o dofinansowanie modernizacji gospodarstw rolnych poprzez zakup specjalistycznych urządzeń i maszyn. W praktyce właściciel działającego już gospodarstwa nie może już jednak starać się o zakup podstawowych urządzeń – jak np. ciągnik – ale mimo wszystko katalog maszyn objętych wsparciem wciąż jest wystarczająco szeroki.Ograniczenie to nie dotyczy młodych gospodarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. Ci, mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu każdego niezbędnego do uruchomienia gospodarstwa urządzenia.

Twórcy założeń programu postanowili w obecnej jego odsłonie położyć główny nacisk na sprzęt bezpośrednio wpływający na wzrost konkurencyjności prowadzonej działalności rolnej, zwiększenie jej rentowności – a zatem i efektywności pracy.

Na dodatkowe punkty przyznawane na etapie oceny wniosku, co w praktyce może zwiększyć szansę na jego pozytywne rozpatrzenie skutkujące przyznaniem dotacji, można liczyć kupując urządzenia przyjazne środowisku.

- W ofercie Metal – Fach posiadamy szereg produktów, za zakup których rolnikowi zostanie przyznana dodatkowa premia punktowa. W efekcie, dzięki temu jego wniosek znajdzie się wyżej na liście rankingowej. Warto o tym pamiętać planując rozwój gospodarstwa przy pomocy środków unijnych, aby decydować się na maszyny spełniające określone kryteria, które sprawią, że nasza aplikacja będzie bardziej wartościowa i konkurencyjna – przekonuje Andrzej Kolędo, kierownik marketingu w Metal – Fach.

Wśród maszyn spełniających te wymogi znajdują się m.in. takie wyroby sokólskiego producenta jak: wozy paszowe, prasy, przyczepy, platformy do bel, agregaty, pługi czy rozrzutniki.

- Szczególnie dwie ostatnie kategorie maszyn – a zatem: pługi i rozrzutniki obornika – to ciekawe wyroby, które w specjalny sposób chcemy promować wśród rolników rozważających rozwój swojego rolnego biznesu poprzez modernizację parku maszynowego – dodaje przedstawiciel Metal - Fach.

W jego opinii, ich właściwości, cechy i parametry sprawiają, że urządzenia tego typu nie tylko spełniają ministerialne wymogi dofinansowania, oznaczają też premię punktową, ale przede wszystkim gwarantują realne podniesienie jakości pracy i poprawę funkcjonowania gospodarstwa.

 

Tematy:
Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce