Słownik rolniczy

Doradztwo rolnicze

Agropaczka

Żywność ekologiczna i lokalna, a także produkty ekologiczne zdobywają coraz większą popularność wśród Polaków. Poszukiwane są sklepy z ekologicznymi produktami i ich wytwórcy.

Producenci i sprzedawcy żywności ekologicznej muszą jednak jakoś dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że zdrową żywność uprawia się z dala od miast, a tym samym od dużych grup osób zainteresowanych tymi produktami, zasadne staje się pytanie, jak sprzedawać produkty ekologiczne.


Odpowiedzi udziela Internet, czyli możliwość sprzedaży poprzez sieć. Z tym wiąże się jednak kolejny problem, ponieważ nie każdy się zna albo ma czas na budowanie własnego sklepu internetowego i zgłębianie zawiłości marketingu internetowego. Są to zajęcia czasochłonne, drogie, a w przypadku, gdy zajmuje się nimi informatyk-amator i marketer-amator, skutki mogą być mniej niż niezadowalające, co oznaczać będzie brak klientów.

Jak więc skutecznie sprzedawać produkty ekologiczne? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kompleksowej obsługi dla producentów i sprzedawców produktów ekologicznych, czyli prowadzenia strony internetowej i pomocy marketingowej w jednym. Taką usługę oferuje Agropaczka.pl, dzięki której, oprócz sklepu, otrzymuje się również materiały reklamowe i reklamę dzięki partnerstwie w sieci.

 

 

W ten bardzo prosty sposób nie trzeba martwić się ani zajmować aspektami technicznymi sprzedaży, ponieważ otrzymuje się dostęp do gotowego, własnego sklepu, w którym można wystawić swoje produkty ekologiczne, regionalne, tradycyjne i zdrową żywność, lub produkty innych firm, gdy jest się przedstawicielem czy dostawcą.

W ten sposób można zaistnieć w internecie, który dla osób i firm działających z dala od dużych ośrodków miejskich, staje się nieocenioną szansą na dotarcie do klientów w całej Polsce, a nie tylko i wyłącznie do osób mieszkających w bezpośredniej okolicy.

 

 

Co bardzo ważne, a czego są pozbawieni działający w innych sferach gospodarki, na uruchomienie takiego sklepu można dostać dotacje unijne, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność tego typu biznesowego rozwiązania.

Jak sprzedawać produkty ekologiczne, to tylko dzięki takim automatycznym rozwiązaniom, a całą energię i czas poświęcić na ich produkcję lub zdobywanie od producentów.

 

Tematy: