Technika rolnicza, Maszyny rolnicze

Nowa szybkoobrotowa, zrobotyzowana ładowarka do worków termokurczliwych - Cryovac- BLR2C firmy Sealed Air - została stworzona z myślą o wydajności, bezpieczeństwie i higienie.
W pełni automatyczna, wysokoobrotowa, zrobotyzowana ładowarka do worków, Cryovac - BLR2C firmy Sealed Air, jest przeznaczona do pakowania szerokiej gamy twardych serów w termokurczliwe worki Cryovac-.
Została zaprojektowana tak, aby spełnić najwyższe wymagania w zakresie wydajności i jakości, uzyskując szybkość pakowania do 20 paczek na minutę w zależności od wielkości produktów. Dzięki automatycznemu poborowi worków, transferowi i załadunkowi przez ramię robota, do nadzoru maszyny potrzebny jest tylko jeden operator. Cryovac BLR2C wyróżnia się solidną konstrukcją wysokiej jakości, do której w całości wykorzystano materiały dopuszczone do kontaktu z żywnością w procesie produkcji. Czyszczenie jest łatwe dzięki możliwości zdjęcia wszystkich pasów bez żadnych narzędzi, natomiast prosta konserwacja stanowiła zasadniczą część założeń dotyczących projektu.
Zastosowanie
Na ładowarce Cryovac BLR2C można pakować twarde sery o maksymalnej wadze do 20 kg, o wymiarach od 170 do 700 mm (długość), 105-380 mm (szerokość) i 40-115 mm (wysokość). W tych gabarytach mieszczą się pakowane sery w kawałkach ze standardowych eurobloków. Dwa podajniki w maszynie umożliwiają ładowanie worków w dwóch różnych rozmiarach lub z dwoma różnymi nadrukami. Jednolite ułożenie worków zapobiega skażeniu obszaru zgrzewania, a różnorodny tooling umożliwia sprawne otwieranie worków. Widelce podajnika pakującego znajdują się na stałej wysokości (nie opadają), a szerokość pasa pakującego jest zmienna, aby dopasować się do różnych wymiarów produktów.

Maszyny
Standardowa oferta ładowarek Cryovac BLR2C jest dostępna bez podajnika i odbiornika, co pozwala na płynną, indywidualnie dopasowaną integrację z istniejącymi rozstawieniami linii pakujących. Występuje w czterech różnych wersjach ułatwiających łatwe wdrożenie w zakładzie produkcyjnym  przepływ produktu od lewej strony do prawej lub od prawej do lewej, z wyborem ustawienia ekranu dotykowego operatora przy podajniku lub odbiorniku w każdej z obu wersji. Ładowarka jest także kompatybilna z nowym rozwiązaniem sieciowym PakFormance, składającym się z urządzeń i oprogramowania, służącym do monitoringu i optymalizacji wydajności linii pakującej.

Korzyści dla zakładów spożywczych:

  • Najbardziej wydajna ładowarka do worków na rynku;
  • Zaprojektowana specjalnie dla branży serowarskiej;
  • Łatwa integracja z istniejącymi layoutami linii pakujących;
  • Obsługa bez nadzoru operatora, w zależności od konfiguracji linii i maszyny;
  • Zero przestojów pomiędzy uzupełnianiem worków;
  • Łatwe czyszczenie i konserwacja.

 

Artykuł udostępniony z: http://przeglad-spozywczy.pl/maszyny-spozywcze-urzdzenia/wiadomoci/110351-automatyczny-wybor-adowarka-do-workow-cryovacr-blr2c-firmy-sealed-air

Tematy:

Technika, Maszyny rolnicze

Zakup nowych szyb do ciągników – co trzeba wiedzieć?

portal rolniczy

Wymiana szyby w ciągniku rolniczym wydawać może się niezbyt skomplikowanym zadaniem. Jednak, aby dobrze dopasować daną szybę do modelu ciągnika, trzeba pamiętać o ...

Porady dla rolników

Technologia rolnicza

Zbiornik dla rolnika

portal rolniczy

Każdy rolnik doskonale zdaje sobie sprawę, że posiadanie “pod ręką” paliwa do ma...

Słownik rolniczy

Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce Rolnictwo, portal rolniczy, rolnicze maszyny, sklepy rolnicze, urządzenia rolnicze, rolne, targi, katalog firm, Polska wieś, sklep, warzywa owoce